Це замах та подвійне вбивство, а не терористичний акт: ексклюзивне інтерв’ю з Ігорем Мосійчуком

Замах на життя народного депутата Ігоря Мосійчука, який стався у Києві 25 жовтня, є безпрецедентним явищем в українській історії.  Внаслідок вибуху загинуло двоє людей, а також був тяжко поранений сам депутат та ще двоє осіб.  

Журналісту видання ІНФОРМАТОР вдалося поспілкуватися з Ігорем Мосійчуком та задати йому питання про події тієї страшної ночі.

Поруч з самим Ігорем Мосійчуком сидять його син та донька

-Доброго дня, Ігоре Володимировичу. Як ви себе почуваєте і чи відомо коли Ви зможете повернутися до роботи у парламенті?

На жаль, лікарі не кажуть коли я буду виписаний з лікарні. Завтра буде огляд і тоді, я думаю, буде відомо. Почуваю себе значно краще, ніж у день замаху на мене. Почала працювати нога. Я буду робити все, щоб швидше почати ходити. Внутрішньо я собі поставив за мету бути згідно графіку на пленарних засіданнях парламенту, але тут все залежить від того, що скажуть лікарі.

-Я розумію, що для Вас це болюча тема, але чи не могли б ви розповісти нашим читачам що саме ви пам’ятаєте з того моменту, як Ви залишили будівлю каналу Еспресо TV?

Вийшовши з редакції телеканалу, я відчув сильний поштовх в спину та крик мого, на жаль, загиблого охоронця Руслана Кушніра, Царство йому Небесне. Він закричав:”Володимировичу, земля!”. Після цього я не втрачав свідомість, бачив спалах, чув сам вибух. Також довкола мене сипалося скло, дуже багато скла, падало листя та осколки.

Справа в тому, що якби Руслан мене не відштовхнув, то я прийняв би весь заряд осколкових елементів на себе. Після цього я підняв голову і побачив свого помічника Валерія, який стояв біля машини. Я його гукнув і кажу: “Відтягни мене”, бо я боявся, що мене будуть добивати. Він потягнув мене в машину і я сказав: “Там Руслан”. Він побіг до нього, повернувся і каже:”Я не знаю, там вже лікар, там вже люди” на що я йому відповів: “Давай жени звідси”. Все таки у мене була боязнь, що будуть добивати.

Валерій молодець, за вісім хвилин я вже був у лікарні, ну а далі всі вже все знають.

-Це вже не перший замах на Ваше життя. Якщо я не помиляюся, то у 2002 році Вас намагалися вбити, маскуючи це як ДТП. Чи не могли б Ви детальніше розповісти про ці події?

Тоді замах був не на мене, а на кандидата у народні депутати В’ячеслава Олександровича Білоуса, довіреною особою якого я був. Причиною було те, що ми отримали інформацію, яка могла докорінно змінити перебіг виборчих перегонів.

На дорозі під Полтавою ми їхали і нам перекрили шлях Камазом і тільки завдяки тому, що В’ячеслав Олександрович має поганий зір і їхав не на великій швидкості, ми тоді залишилися живі.

До речі, в цей самий день і таким же способом був убитий тодішній директор “Укроборонпрому” Валерій Малєв.

-Ви людина, яка постійно має конфлікти з владою. Так було у минулому, так є і зараз. Які наслідки мала Ваша громадянська позиція? Як часто Вам погрожували і чи намагалися домовитися?

Розумієте, я в опозиції до влади, але я не в опозиції до України. Таким чином я і будую свою політичну діяльність. Те, що корисно для України, від кого воно б не йшло – від влади чи від опозиції – завжди буде мною підтримане. А те, що я вважаю шкідливим для України, не важливо від кого воно йде – від колег по опозиції, від представників влади – я буду заперечувати і виступати проти цього.

За моє життя мене хотіли довічно ув’язнити, дискредитувати, залякати і, нарешті, вбити – нічого з цього не вийшло. Я думаю, що не змінюся у своїх поглядах, але кожне випробування робить тебе сильнішим і змінює людину на краще. Сподіваюся, що і це випробування також.

-У МВС заявили, що однією з версій вони відпрацьовують “чеченський слід”. Чи вірите Ви, що Рамзан Кадиров міг бути замовником замаху на Ваше життя?

Це одна з версій, виключати не можна жодну з них. Ми знаємо про замах та вбивство Тимура Махаурі, яке відбулося в центрі Києва, шляхом підриву його автомобіля. Ми знаємо про замах на мою помічницю Аміну Окуєву та її чоловіка Адама Осмаєва, тому відкидати цю версію не можна.

Чи можна вважати її основною? Я думаю, що мають відпрацьовуватися всі версії. На сьогоднішній день у слідства і у мене існують чотири версії замаху, три з яких є основними, а четверта, я б сказав “сира”.

-У соціальних мережах з’явилася інформація, що ймовірним організатором замаху на Ваше життя є син Арсена Авакова. Як ви ставитеся до таких теорій?

Це абсолютна нісенітниця і брехня. Хотів би, користуючись нагодою, донести до суспільства, що я не знайомий з сином Арсена Авакова. А з самим міністром  маю нормальні, робочі стосунки, оскільки працюю першим заступником голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. До того ж я не маю жодних конфліктів з Арсеном Аваковим. Саме тому вважаю, що розповсюджена інформація – фейк.

-Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявляв, що замовником замаху може бути народний депутат Сергій Льовочкін. Чи розглядаєте Ви такий варіант перебігу подій?

Стосовно Сергія Льовочкіна: це одна з версій. Дійсно, я був людиною, за чиєю заявою порушено кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення Льовочкіна і відповідно в нього міг би бути мотив. До того ж на Льовочкіна працює ряд людей, з якими мали конфлікти я та Андрій Лозовий.

-Що Ви хотіли б сказати людям, які підтримали Вас у соціальних мережах та особисто? Можливо Вам є що сказати тим, хто насміхався та радів тому, що Вас ледь не вбили.

Перш за все я християнин і тому пробачаю всіх, хто щось про мене говорив чи писав. Я не пробачаю ворогів і одразу кажу, що знайду і замовників і виконавців. Краще їм самим знайтися, бо якщо знайду їх я, то все буде інакше.

Хотів би подякувати всім українцям, які мене підтримали і підтримують, в тому числі матеріально, родини випадково загиблих. Родині мого охоронця ми й надалі допомагатимемо. У мене тепер з’явилася третя дитина. Двоє тут, поруч зі мною, а третьою є донька Руслана Кушніра, адже саме він врятував мені життя.

-Як Ви ставитеся до того, що дехто розповсюджує інформацію, що начебто потенційною жертвою мав би бути Михайло Мормель?

Це абсолютна нісенітниця. Оскільки по-перше: Михайло Мормель, за офіційними даними, не мав жодного конфлікту з МВС, як розповідають якісь експерти. По-друге: мої помічники вчора спілкувалися з родичами Мормеля і ті повідомили, що йому ніхто не погрожував. І третє: Михайло Мормель не проживав біля офісу Еспресо TV, це не зовсім вірна інформація. Він був там прописаний і там проживала його мати, а він приїхав до неї, оскільки у матері на наступний день було День народження. А на вулиці він опинився, бо вийшов в магазин за цигарками.

-Як ви ставитеся до того, що замах на Ваше життя кваліфікували як терористичний акт, а не за статтею 112 КК України –  посягання на державного діяча?

Я очікую своїх адвокатів і ми будемо відпрацьовувати деякі юридичні аспекти цієї справи. Ми вважаємо, що це був не просто терористичний акт, це було подвійне вбивство Мормеля і Кушніра, а також це був замах на державного діяча, що передбачає зовсім іншу кваліфікацію злочину та відповідне процесуальне керівництво. Ми будемо подавати відповідні документи.

Крім того, як заявив лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко, ми будемо наполягати на створенні тимчасової слідчої комісії по розслідуванню обставин замаху на життя народного депутата України Ігоря Мосійчука і вчиненого у зв’язку з цим терористичного акту. І саме на такому формулюванні ми будемо наполягати. Нас підтримали і колеги по іншим фракціям парламенту, зокрема ті, які відвідують мене у лікарні. От сьогодні, наприклад, до мене приходив народний депутат та фаховий юрист Віталій Купрій.

Крім того, я відкритий для слідства повністю, на тисячу відсотків. Якщо це потрібно, то я надаю вичерпну інформацію про людей, з якими зустрічався, про справи, якими займався – про все на світі.

Тому спроби зробити ціллю нападників бідолашного, покійного Михайла Мормеля, Царство йому Небесне, та спроби розповсюдити інформацію про те, що це все результат “розбірок” за гуртожиток або через події у Києво-Святошинському суді – абсолютний фейк. Це спроба відвести погляд від справжніх замовників та організаторів замаху. Ми цього не допустимо і доведемо справу до кінця.

Винні у цьому страшному злочині будуть покарані. Я даю слово, слово честі. Я дістану їх з-під землі. Я поранений, але поранений звір і тому знайду їх і перегризу горлянки.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР розповів, що саме трапилося в середу 25 жовтня під час замаху на народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука.

Також повідомлялося кому саме буде вигідною версія про “чеченський слід” у замаху на парламентаря.

Спілкувався Максим Лиманський

для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...