«Це спекуляція на крові Небесної Сотні»: у мережі розкритикували заяву Горбатюка щодо видворення Саакашвілі

Видворення екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі з України прокоментували сьогодні навіть у Генеральній прокуратурі.

Так, глава департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк завив, що повернення Саакашвілі до Польщі унеможливлює дачу ним свідчень у Святошинському райсуді Києва у справі «беркутівців», а тому шкодить розслідуванню.

Він нагадав, що прокуратура раніше допитала екс-главу Одеської ОДА,  як свідка в рамках розслідування справи щодо подій на Майдані.

«За даними, які були у фільмі (документальний фільм італійського телеканалу про так званих грузинських снайперів на Майдані – ред.), він дав свої пояснення, це дійсно виглядає логічно і спростовує ті дані. Тому, звичайно, його свідчення були важливі», – підкреслив керівник департаменту.

Заява помічника Юрія Луценка викликала здивування і обурення у політтехнолога Віктора Уколова.

«Сергій Горбатюк ображає пам’ять загиблих перевіркою таких абсурдних версій, як версія про грузинських снайперів», – написав він у Facebook.

«Не можу позбутися враження, що слідча група тримає нас за ідіотів. Їм Саакашвілі став потрібен саме зараз. А чотири роки слідства ви не хотіли його допитати і провести суд?!» – додав він.

Не стримався від критики прокурора, який займається розслідуванням вбивств на Майдані, і журналіст Олександр Черевко.

«Абсурд для притомних людей мав би мати свої розумні рамки. Бо якщо приставати на версію «грузинських снайперів», то так само треба було б перевірити причетність до розстрілів прибульців. Або литовських (молдовських, американських та інших) снайперів», – розкритикував він слова Горбатюка, назвавши їх «спекуляцією на крові».

«Зрозуміло, що Міхеїл Ніколозович з власної волі ув’язувався в будь-які процеси, що гарантували б йому «потрібність» перебування в Україні. Але твердження про те, що «не допит Саакашвілі не дасть встановити істину» – це за гранню добра і здорового глузду. Це спекуляція на крові Небесної Сотні», – написав журналіст в дописі у Facebook.

Громадський діяч Андрій Дзиндзя коментуючи заяву Горбатюка, написав, що він «відволікається на якусь дурню».

Активіст зазначив, що слова прокурора абсурдні, оскільки він хотів «опитати Саакашвілі через фейковий сюжет сепаратистів».

При цьому Дзиндзя задався питанням, як Горбатюк збирався опитати Саакашвілі, якщо у останнього немає паспорта, а під час подій на Майдані його не було в Україні.

Нагадаємо, у розшуку в справах Майдану, які веде Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, перебуває 91 особа, розслідується понад 100 кримінальних проваджень.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...