Site icon ІНФОРМАТОР

Тридцять років у парламенті. Заступник керівника апарату ВР збагатився на 7,7 мільйона

Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України – керівник Головного юридичного управління Михайло Теплюк поповнив свої чималі статки на понад сім мільйонів гривень.

Про це стало відомо із суттєвих змін у декларації чиновника.

6 вересня Теплюк задекларував дохід від відчуження нерухомого майна у розмірі 7 мільйонів 765 тисяч 688 гривень.

Теплюк – старожил української політики. Він працює в Апараті Верховної Ради з часу отримання Україною незалежності (до цього був партійним функціонером ЦК КПУ, – ред.), а нинішню посаду обіймає вже 18 років. Така політична стабільність Теплюка вражає, адже йому вдалося зберігати свою посаду і за президентства Кравчука, і за Кучми, і за Ющенка, і за Януковича, і за Порошенка і тепер, за Зеленського. Результатом гнучкості Теплюка стали чималі статки, яких він нажив за три десятиліття роботи в Українському парламенті.

Декларація чиновника вражає (остання за минулий рік подана 29 травня 2020 року, – ред.): лише об’єктів нерухомості зазначено 21 (!) одиницю, Теплюк має твори мистецтва та елітні автомобілі.

Теплюк має квартиру на 106,5 кв.м. та земельні ділянки на 1000 кв.м. та 43 кв.м. у Києві; земельну ділянку на 1200 кв. м. у Проціві Бориспільського району Київської області; житловий будинок з прилеглими господарськими будівлями та садом на 77,7 кв. м., земельні ділянки на 2500 кв.м., 302 кв.м., 34 946 кв.м., 34 945 кв.м. у Тарасівці Броварського району Київської області; земельні ділянки на 2917 кв.м., 2982 кв.м. у Підліссі Броварського району Київської області. Дружина Теплюка Ірина Судома володіє земельними ділянками на 1200 кв.м. і 1783 кв.м. у Рожнах та Рожівці Броварського району Київської області відповідно; земельною ділянкою на 611 кв.м. та дачним будинком на 124,3 кв.м. у Києві; двома земельними ділянками по 1000 кв.м. кожна та двома дачними будинками на 67,6 кв.м. та 45,1 кв.м. у Каневі Черкаської області. Син чиновника разом з дідом по материнській лінії в рівних частках володіють квартирою у столиці на 82 кв.м., а ще Теплюк з дружиною мають право користуватися кімнатою у Києві на 24 кв.м., яка належить Управлінню справами Апарату Верховної Ради України.

У документі також вказано об’єкти незавершеного будівництва. Це два гаражі у Києві та будинок у Каневі.

Вочевидь, у змінах до декларації йдеться про продаж земельних ділянок та будинків у Черкаській області (а можливо, і у Київській, – ред.), адже покупець майна – Ільченко Віталій Володимирович – власник групи компаній агрохолдингу UKRAVIT. Ільченко обіймає посаду директора компанії «Укравіт Агро» з 2000 року, але зараз, як то кажуть, “пішов у політику”.

У травні у Черкасах відкрився обласний осередок партії «Слуга народу», де було представлено фронтмена партії в області Віталія Ільченка. Це можна назвати входженням Віталія Ільченка в політику, адже до цього він асоціювався з бізнесом і доволі успішним. Віталій Ільченко працює не тільки в Черкасах, але й у Києві, тож саме у столиці через знайомства і налагодив контакт з провладною партією, яка, до речі, лояльна і до самого Теплюка. Минулого місяця президент України Володимир Зеленський нагородив Теплюка орденом “За заслуги” І ступеня.

Та повернемося до інших даних у декларації Теплюка. Як вже йшлося вище, чиновник разом з дружиною володіють картинами та виробами з фарфору українських авторів (кінець ХХ ст. – початок ХХI ст.). На дружину Теплюка зареєстровано два автомобілі – Jaguar Х761 2016 року випуску за майже два мільйони гривень та Peugeot 4008 2011 року випуску за 267 тисяч гривень.

Сину чиновника з 2008 року належать акції ЗАО “АГРОІНВЕСТ-96”. Також син Теплюка Станіслав має корпоративні права ТОВ “ЗДВИЖ – РЕСУРС” (33%) та ТОВ “UBERO” (50%), і є бенефіціарним власником цих фірм. Дружина Теплюка має корпоративні права ТОВ “Клініка репродуктивної медицини “Надія” (33%), ТОВ “Гінекологічний центр “Надія” (20%), ТОВ “Айболіт ЛТД” (34%) та ТОВ “Міжнародна агенція “Допоміжне материнство” (33%). Ірина Судома є бенефіціарним власником усіх фірм, окрім ТОВ “Гінекологічний центр “Надія”.

За минулий рік Теплюк заробив в Апараті ВР 1 325 080 грн. та отримав 182 095 грн. пенсії. Його дружина заробила за основним місцем роботи у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика 136 502 грн., за сумісництвом у ТОВ “Клініка репродуктивної медицини “Надія” ще 329 954 грн., і отримала 3 880 грн. матеріальної допомоги від медичної академії. Син чиновника заробив у ТОВ “Клініка репродуктивної медицини “Надія” 173 486 грн.

Усі заощадження родина тримає на банківських рахунках. Це 5 186 грн. та 290 доларів США Теплюка; 6 809 грн., 5 031 долар США, 238 грн. та 21 556 грн дружини; 313 грн. та 19 053 грн. сина.

Довідка:

Теплюк Михайло Олексійович – заслужений юрист України, керівник Головного юридичного управління при Верховній Раді України, член Конституційної Асамблеї, член Вченої ради Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, державний службовець II рангу.

1978 року закінчив юридичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «правознавство».

1978 — кафедра радянського державного будівництва і права Вищої партійної школи при ЦК КПУ; лаборант, молодший науковий співробітник;

1986 — Київський інститут політології і соціального управління (ліквідований у 1992 році); голова профкому вищої партшколи;

1991 — Секретаріат Верховної Ради України; старший консультант, завідувач сектору юридичного відділу, заступник, перший заступник завідувача юридичним відділом, керівник юридичного управління Секретаріату Верховної Ради України;

2000 — Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України; керівник;

З 2002 і досі — заступник керівника Апарату Верховної Ради України.

Читайте також: Два місяці на посаді. Замміністра МЗС придбав квартиру у Києві за понад п’ять мільйонів

Exit mobile version