Site icon ІНФОРМАТОР

ТОВ «Кофітон» труїть українців кавою?

ТОВ «Кофітон»

Як повідомила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, до України потрапила партія органічної зеленої кави з Гондурасу, яка містить хлорпірифос.

Його кількість у чотири рази перевищує норму, а вживання такої речовини може призвести до порушень у роботі серця, нейропатії, гастритів тощо. Партію кави завезло до України ТОВ «Кофітон», наразі обсяг партії та її подальша доля невідомі. Але, судячи з заклику Держпродспоживслужби повідомляти про цю каву до її органів, отрута таки пішла у продаж. Отже, на свідомість імпортера, ТОВ «Кофітон» сподіватися не варто, а краще розраховувати самому на себе, уважно придивляючись до того, що купуєш. Про ТОВ «Кофітон» відомо небагато. Судячи з сайту фірми та реєстраційних даних, фірма працює у галузі торгівлі харчовими продуктами з 2010 року. Розташована вона у Києві, на вулиці Ломоносова, 75-А.

Сайт фірми нам говорить про те, що вона є «постачальником зеленої необсмаженої кави з усіх куточків світу та лідером ринку у даному сегменті», виграла якісь конкурси та нагороди і тому подібне. Це звичайна реклама. А от дані з реєстрів трохи цікавіші, хоча вони теж містять досить обмежену кількість даних. Бенефіціарами ТОВ «Кофітон» є Сергій Васильович Каканов та Андрій Миколайович Томанек, а сама фірма демонструє мільярдні обороти та досить високі як для України прибутки (йдеться про офіційну звітність, яка зазвичай дуже різниться з реальністю).

На те, що офіційна звітність відрізняється від реального стану справ, нам натякають дані з судових реєстрів, де ТОВ «Кофітон» фігурує у низці адміністративних та кримінальних справ. У них йдеться про фінансові та податкові порушення, втім, все для фірми закінчується цілком благополучно – у кримінальній справі № 12015040030000292, яка тяглася із 2015 року і загубилася десь у надрах українських судів, ТОВ «Кофітон» згадується востаннє у 2016 році, а кілька адміністративних справ, що стосувалися безпосередньо керівників ТОВ «Кофітон» у справах про податкові порушення, закриті «у зв`язку із закінченням строків притягнення особи до адміністративної відповідальності».

Втім, якби там не було, але справи стосувалися саме фінансових порушень, а не торгівлі отрутою. Що стосується власників фірми, то Сергій Васильович Каканов окрім частки у 49,5% у ТОВ «Кофітон» володіє ще однією фірмою – ТОВ «Тріо Пласт» та є зареєстрованим ФОПом.

Андрій Миколайович Томанек, який також має частку у 49,5%, теж веде інший бізнес, причому спільно з Какановим.

Він також є директором ТОВ «Санфуд Груп», яка володіє у ТОВ «Кофітон» часткою в один відсоток і яку туди пустили явно для відмивання коштів, оскільки бенефіціарами ТОВ «Санфуд груп» виявляються саме Томанек і Каканов, а сама фірма демонструє суцільні збитки:

Далі ланцюжок нас логічно веде до «К ЕНД Т ГРУП», яке так само, як і у попередньому випадку, має у ТОВ «Санфуд груп» долю в один відсоток. Але тут картина інша – бенефіціаром цього товариства є Віктор Володимирович Кононенко, і працює воно не у збиток:

Торгує, до речі, теж кавою, як і попередні фірми. Однак далі без спеціальних інструментів, які є лише у правоохоронних органів і податківців, ми, на жаль, просунутися не зможемо. Втім, навіть така побіжна перевірка відкритих даних дає підстави говорити, що ТОВ «Кофітон» (точніше – Каканов і Томанек) давно і успішно не лише торгує кавою та чаєм, а й приховує значну частину своїх прибутків. Оскільки всі три фірми у цьому ланцюжку мають однакові види діяльності, то неважко здогадатися, що вони просто переганяють одна через одну свої партії товару, значно «економлячи» на податках. Схема для України цілком звична і за неї навіть ніхто не засуджує підприємців – тут, за великим рахунком, держава сама винна.

Однак у випадку з імпортом партії кави, яка містить отруту, питання інше. І стосується воно не ухилення від податків, а здоров’я людей. Будемо сподіватися, що все закінчиться благополучно. Однак, знаючи нашу країну і її органи, які покликані стояти на захисті здоров’я людей у тому числі і від сурогатів та отрути, маємо у цьому деякі сумніви. Втім, побачимо хоча б з того, як ці органи відреагують на факт поставки ТОВ «Кофітон» партії зеленої кави з вмістом небезпечного хлорпірифосу. І, до речі, було б цікаво дізнатися, чи це перший випадок у біографії цієї фірми, чи це регулярна практика?

Exit mobile version