Торги йдуть: Банкова вирішила залишити Насірова під вартою

Заступник Голови Апеляційного суду Києва Віктор Глиняний ухвалив рішення на користь сторони державного звинувачення, залишивши під вартою підозрюваного в корупції екс-главу Державної фіскальної служби Романа Насірова. 

Ухвалене суддею рішення було узгоджене з главою держави Петром Порошенком.

На засіданні фракції Блоку Порошенка невдовзі після затримання високопосадовця народні депутати та президент вирішили, що не будуть підтримувати Насірова, так як у нього, на думку керівництва партії, достатньо власних ресурсів, щоб “відбитися” юридичними методами.

Суддя Віктор Глиняний декілька років тісно співпрацює із органами влади. Представник українського правосуддя має стосунок до низки резонансних політичних справ, у яких ставав на бік сторони звинувачення, висуваючи часто необгрунтовані рішення.

Віктор Глиняний
Віктор Глиняний

Так, у 2015 році Віктор Глиняний дав дозвіл на прослуховування народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука.

“Суддя Глиняний дійсно в порушення Законів та Конституції дав дозвіл на проведення негласних слідчих дій стосовно мене.

Це рішення судді Глиняного ніхто не бачив в очі. Кажуть воно секретне. Ні мені, ні моєму захисту не дають з ним ознайомитись.

Вважаю, що таким чином покриваються злочинні дії судді Глиняного стосовно мене як народного депутата України”, – написав Ігор Мосійчук про цей прецедент на своїй сторінці у Facebook.

Окрім того, Віктор Глиняний брав участь у провадженні проти члена політради партії “УКРОП” Геннадія Корбана, затриманого в результаті спільної операції СБУ та Генпрокуратури 31 жовтня 2015 року в Дніпропетровську. Під час того процесу правозахисники, які представляли захист політика, наголошували на тому, що цей суддя є “універсальним солдатом” пенітенціарної системи.

Уся родина судді Віктора Глиняного має зв’язки із Генеральною прокуратурою та Адміністрацією президента. Так, його син – Сергій Глиняний – працює у Генеральній прокуратурі, а брат є депутатом обласної ради Київщини від “Блоку Порошенка”.

29 грудня 2016 року Сергія Глиняного призначили заступником начальника інформаційно-аналітичного відділу у Департаменті Генеральної прокуратури з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки.

1
Повідомлення про призначення Сергія Глиняного

Цей підрозділ адвокати називають “департаментом Кононенка-Грановського”, за прізвищами депутатів від “Блоку Порошенка” Ігоря Кононенка та Олександра Грановського, яким приписують вплив на цей підрозділ ГПУ. Останнього декілька разів бачили у Апеляційному суді під час резонансних процесів.

Імовірно, саме Грановський є головним комунікатором між суддею Глиняним та президентом: його вважають одним з неформальних кураторів Адміністрації президента в прокуратурі та судах.

1
16 травня 2016 року. Суддя Павло Вовк з народним депутатом від БПП Олександром Грановським у ресторані в центрі Києва. Фото – Схеми

Курує зазначений департамент прокурор Юрій Столярчук, якого екс-Генпрокурор Віктор Шокін у 2016 році призначив головою новоствореного департаменту з розслідувань і нагляду у кримінальних процесах у сфері державної служби і власності. Через бездіяльність Юрія Столярчука на попередній посаді заступника Генерального прокурора та державного радника юстиції закрили справу проти Юрія Іванющенка.

Юрій Столярчук
Юрій Столярчук

Заступником же голови вказаного департаменту до листопада 2016 року був Дмитро Сус – прокурор, який має тісні стосунки з Банковою та ближчий до Петра Порошенка, ніж Генпрокурор Юрій Луценко.

Брат судді – Леонід Глиняний, є чинним депутатом Київської обласної ради від Блоку Порошенка “Солідарність”.

12
Офіційний сайт Київської обласної ради

Глиняний

Попри значну кількість скарг, Віктору Глиняному вдалося успішно пройти переатестацію.

28 липня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила результат первинного кваліфікаційного оцінювання судді Апеляційного суду міста Києва Віктор Глиняного як задовільний для здійснення правосуддя.

Віктор Глиняний
Віктор Глиняний на іспиті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Як заявляє ініціатива Prosud, Глиняний був “рекордсменом” за кількістю скарг на нього в Апеляційному суді Києва, зокрема через прецеденти конфлікту інтересів.

“За період з 2012 по 2015 рік на суддю Глиняного надійшло 35 (!) скарг – це рекорд серед суддів апеляційного суду. Більшість скарг була зв’язана з небажанням судді Глиняного брати самовідвід”, – зазначають розслідувачі.

“Чому сторони так часто вимагають самовідвід судді Глиняного? Тому що син судді Сергій Вікторович Глиняний працює на посаді прокурора відділу участі прокурорів у судовому провадженні з перегляду рішень в Апеляційному суді міста Києва управління підтримання державного обвинувачення в суді. А отже, дуже часто виступає обвинувачем в суді, де працює його батько”, – уточнюють автори.

За даними ініціативи, “лише за останні пару років Віктор Петрович встиг засвітитися в ряді одіозних справ – таких як, розгляд скарг Олександра Єфремова, Геннадія Корбана”.

“Живучи виключно на одну заробітну плату, суддя Глиняний зміг зекономити свою річну зарплату у вигляді готівки, побудувати будинок площею 174 кв м в Києві, отримати в дарунок квартиру в столиці та придбати автомобіль BMW X5 2013 року випуску”, – підсумували автори розслідування.

1
Витяг з реєстру власності рухомого майна Джерело – ProSud

Нагадаємо, сьогодні об 11 Апеляційний суд столиці розпочав розгляд клопотання захисників екс-глави Державної фіскальної служби Романа Насірова про зміну запобіжного заходу.

Роману Насірову в ніч на п’ятницю, 4 березня, вручили підозру – при цьому йому стало зле. За словами адвокатів, підозру голові ДФС вручали, коли він уже був непритомний.

Насіров перебував в лікарні, адвокати повідомляли, що нібито лікарі діагностували в нього інфаркт.

Згодом адвокат голови Державної фіскальної служби Олександр Мірошник заявив, що Насірову роблять операцію.

У НАБУ повідомили, що Насірова транспортують до іншого медичного закладу, щоб дізнатися про об’єктивний стан його здоров’я, після чого буде вирішено питання про його участь у судовому засіданні персонально чи  за допомогою скайп-зв’язку.

Згодом стало відомо, що Насірова доправили до Інституту кардіології, але там кілька народних депутатів не давали представникам НАБУ відправити його на обстеження. Зокрема, на місці перебували народні депутати від Блоку Порошенка Гліб Загорій, Валерій Давиденко та Олександр Третьяков.

Адвокати Романа Насірова заявили про значну кількість процесуальних порушень під час його транспортування з “Феофанії” та вважають дії співробітників НАБУ та САП незаконними.

7 березня Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід для відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова у вигляді арешту на 60 діб і призначив заставу в 100 мільйонів гривень.

За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ “Фірма “Хас”, ТОВ “Карпатнадраінвест” та ТОВ “Надра Геоцентр”.

Олег Виговський 

для ІНФОРМАТОРа