Телескоп NASA відкрив сотню нових екзопланет за межами Сонячної системи

Повторний аналіз даних, зібраних телескопом “Кеплер” після його “воскресіння”, допоміг вченим NASA відкрити майже сотню нових екзопланет, частина з яких схожа за розмірами на Землю.

“Ми підтвердили існування планети, що обертається по 10-денній орбіті навколо зірки HD 212657, найяскравішого світила, за яким коли-небудь спостерігав “Кеплер”, в якого є планета. Такі мляві світи цікаві нам тим, що їх властивості можна вивчати, використовуючи наземні телескопи”, – розповідає Ендрю Майо з Національного інституту Данії з вивчення космосу в Копенгагені.

Після запуску орбітального телескопа “Кеплер”, вчені виявили майже чотири тисячі планет поза межами Сонячної системи, кілька десятків яких є потенційними “двійниками” Землі або знаходяться в так званій “зоні життя”. Їхнє відкриття спонукало планетологів і астробіологів приступити до розробки методів, які б дозволили оцінити їх придатність до життя або ж спробувати знайти її сліди в їх атмосфері, – пише РИА.

У травні 2013 року телескоп вийшов з ладу, проте фахівці знайшли спосіб продовжити його роботу в рамках так званої місії K2. До поломки “Кеплер” був направлений в одну точку космосу і стежив лише за невеликим куточком неба, який розташований на стику сузір’їв Лебедя і Ліри.

Після “воскресіння” телескоп стежить за різними ділянками небосхилу, оскільки фахівцям NASA доводиться постійно повертати його таким чином, щоб сонячне світло не потрапляло в об’єктив телескопа. Крім нових спостережень, команда “Кеплера” продовжує вивчати дані, зібрані в ході першого етапу роботи телескопа, використовуючи нові методики аналізу того, як змінювалася яскравість зірок в ті чотири роки, коли за ними безперервно спостерігав телескоп.

Майо і його колеги змогли відкрити відразу сто нових екзопланет, аналізуючи дані, які “Кеплер” збирав з березня 2014 року, коли його робота була офіційно відновлена. Для очищення цих даних від шумів і випадкових спалахів, як розповідають вчені, їм довелося створити нові алгоритми обробки інформації через те, як змінилася манера роботи телескопа в рамках К2.

В цілому, як розповідає Майо, за останні чотири роки “Кеплеру” вдалося відкрити приблизно три сотні кандидатів на роль планет, частина з яких вже була підтверджена в ході повторних спостережень за ними. Далеко не всі з них були реальними екзосвітами – лише 149 кандидатів виявилися справжніми планетами, а не подвійними або потрійними зірками або результатами збоїв в роботі матриць телескопа.

Майже сто планет з цього переліку раніше не були відомі вченим, і серед них, як відзначають вчені NASA, є кілька потенційних кандидатів на роль “кузенів” Землі і потенційно населених планет, а також кілька світів з вкрай екстремальними, але цікавими фізичними властивостями.

Їхнє вивчення, як сподіваються планетологи, наблизить вчених до відкриття повноцінного двійника Землі і більш повного розуміння того, де може ховатися позаземне життя.

Нагадаємо, нещодавно NASA оприлюднило унікальне відео панорами Марсу та випробувало ядерний реактор для тривалих місій на червону планету.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...