Таємна відпустка Порошенка коштувала близько півмільйона доларів, – ЗМІ

Неафішований відпочинок на Мальдівських островах президента України Петра Порошенка з першого по восьме січня коштував не менше 500 тисяч доларів, що становить понад 14 мільйонів гривень.

Вартість перельоту, проживання та додаткових витрат дізналися та підрахували журналісти програми «Схеми», як вдалося встановити, президент Петро Порошенко та його супутники злітали в Мале (Мальдіви) на Falcon 7X – одному з найдорожчих повітряних суден, що має технічні можливості летіти з Києва на Мальдівські острови 8 годин без дозаправок.

Falcon з бортовим номером ТС-KMR, яким летів глава держави, здає в оренду турецька авіакомпанія Setair. У ній журналістам повідомили, що переліт цим літаком із Києва до столиці Мальдів Мале та звідти до України з урахуванням перебування на курортних островах протягом 7 днів коштуватиме 154 тисячі євро або ж 119 тисяч євро, якщо літак просто доправить пасажирів до місця призначення та згодом забере.

Відповідь турецької авіакомпанії Setair

За допомогою відкритих даних веб-ресурсів «Схеми» зафіксували, що літак очікував на пасажирів у аеропорту міста Мале. Тож найімовірніше, що оренда борту, яким літав президент, з простоєм обійшлася у приблизно 154 тисячі євро. Така опція могла бути необхідною на випадок, якщо пасажирам терміново знадобилося б повернутися в Україну.

Як повідомляють кореспонденти проекту, посилаючися на достовірні джерела, Петро Порошенко відпочивав на Мальдівських островах у п’ятизірковому курортному готелі Chevan Blanc Randheli, що складається лише з розкішних приватних вілл посеред Індійського океану.

Острів в Індійському океані, на якому відпочивав Петро Порошенко

Зазначається, що президент із супутниками (всього 8 дорослих та 2 дітей) оселились на найдорожчій віллі курорту – на окремому острові під назвою Owner’s Villa (Private Island).

Острів в Індійському океані, на якому відпочивав Петро Порошенко

Український президент відпочивав тут з гостями протягом семи днів та шести ночей. Оренда обійшлася у не менше 46 тисяч доларів на добу. Таким чином, за 6 діб мало бути сплачено лише за проживання 276 тисяч доларів, – йдеться у розслідуванні.

Оренда приватного острова на курорті Cheval Blanc (Мальдіви)

У матеріалі також вказується, що під час відпочинку Порошенка були і додаткові витрати. Редакції вдалося достеменно встановити, що дайвінг, водний спорт, човни на курорті Cheval Blanc протягом семи днів обійшлися у 18 705 доларів. На сніданки сумарно витратили 10 791 долар. На обіди було витрачено 4 682 долари, а вечері на території курорту на віллі обійшлись у 3 165 доларів. Загалом усі додаткові послуги становили 37 550 доларів. Розрахунок за ці додаткові витрати був готівкою.

Президент Порошенко відпочивав на Мальдівах з гостями протягом семи днів та шести ночей

Таким чином, всього на тижневу відпустку президента України Петра Порошенко на Мальдівських островах було витрачено не менше 500 тисяч доларів, що більше 14 мільйонів гривень, – підсумовують журналісти.

У відповіді на запит програми про виїзд Порошенка за кордон в Адміністрації президента зазначили, що це був «короткий» відпочинок: «Цю поїздку він оплатив сам з власного рахунку задекларованих коштів, що буде відображено в його електронній декларації».

Нагадаємо, раніше прес-служба президента підтвердила відпочинок Порошенка на екзотичних островах, при цьому пояснивши, що виходячи з міркувань безпеки, спочатку цей факт не розголошувався.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...