Свіже опитування КМІСу показує, що Ляшко може вийти в другий тур, – експерт

Свіже дослідження Київського міжнародного інституту соціології показує тенденцію, що у лідера Радикальної партії Олега Ляшка з’явилися шанси на вихід у другий тур президентських виборів.

Про це у коментарі виданню ІНФОРМАТОР сказав політичний експерт Мар’ян Ощановський.

Як відомо, сьогодні КМІС опублікував результати соцопитування, згідно з якими першу п’ятірку потенційних кандидатів у президенти очолює Юлія Тимошенко, наступні в рейтингу – Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Юрій Бойко та Олег Ляшко. Другу п’ятірку складають Анатолій Гриценко, Євгеній Мураєв, Олександр Шевченко, Святослав Вакарчук та Андрій Садовий.

Якби вибори президента України відбувалися у листопаді-грудні цього року, то серед тих, хто визначився голоси розподілилися б так: 21,2% проголосували б за Юлію Тимошенко; 14,6%  за Володимира Зеленського; 11,6% – за Петра Порошенка; 11% – за Юрія Бойка; 8,7% – за Олега Ляшка; 8,2% – за Анатолія Гриценка; 4,1% – за Євгенія Мураєва; 3,9% – за Олександра Шевченка; 3,8% – за Святослава Вакарчука; 2,2% – за Андрія Садового; за інших кандидатів – загалом  10,7%.

За словами експерта Ощановського, дослідження КМІСу показує, що лідер Радикальної партії Олег Ляшко може потрапити в другий тур президентських виборів, де найімовірніше зустрінеться з Юлією Тимошенко.

«У Ляшка хороші шанси вийти в другий тур. Чому? Соціологія показує, що Гриценко втрачає позиції. Бойко опуститься в рейтингу, якщо на вибори піде Вілкул, якого КМІС не включив у соцопитування. Рейтинг Зеленського також почне падати, коли йому прийдеться давати серйозні відповіді на серйозні питання. Порошенку у статусі чинного президента буде важко зберегти поточний рівень підтримки, який і без того нестабільний. Тому лідер Радикальної партії може піднятися на другу сходинку електорального рейтингу і потрапити в другий тур президентських виборів», – сказав експерт.

На думку експерта, одна з причин, чому зріс рейтинг Ляшка – його принципова позиція, коли він зупинив узурпаторські плани Порошенка під виглядом введення воєнного стану скасувати президентські вибори 31 березня 2019 року.

«В значній мірі це пов’язано з тим, що Ляшко проявив тверду позицію щодо впровадження воєнного стану та не допустив скасування виборів президента. По суті, лідер Радикальної партії переламав ситуацію в парламенті, змусивши депутатів не танцювати під дудку Порошенка», – сказав він.

«Усі, навіть опоненти Ляшка, визнали його незламність, а країна побачила нового лідера опозиції», – додав експерт, згадавши слова народного депутата від партії УКРОП Олександра Шевченка, який в ефірі одного з телеканалів заявив: «Якщо бути чесним, якби не Ляшко зі своєю фракцією, то сьогодні воєнний стан був би по цілій Україні».

Назвав експерт також причину падіння рейтингу Анатолія Гриценка, яка, на його думку, плягає у неспроможності очільника «Громадянської позиції» з наближенням виборів знайти сильних політичних союзників.

«Спочатку від пропозиції Гриценка іти на президентські вибори єдиним фронтом відмовилися Андрій Садовий і Василь Гацько, а згодом його команду покинув Дмитро Добродомов. Неспроможність «сильного лідера» сформувати сильну команду змушує виборців задуматися над тим, чи справді варто голосувати за Гриценка», – сказав він.

Читайте також, як Петру Порошенку не вдалося скасувати президентські вибори.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...