Супрун розповіла, де в Україні зарплати лікарів збільшилися в 2-3 рази

Сьогодні можна зустріти багато суперечливих відгуків щодо нарахування зарплат лікарям – одні підтверджують, що суми збільшилися, інші ще не побачили бажаного результату. За таких умов головне не розчаровуватися у новій моделі роботи передчасно, а розібратися, чому подекуди зміни гальмуються.

Про це заявила виконуюча обов’язки міністра з охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, досвід тих медичних закладів, які усвідомили необхідність змін та уклали договори з Національною службою здоров’я України, показує, що фінансування лікарень зросло в рази.

“Приміром, Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Дніпровського району Києва за листопад отримав 2,7 млн гривень виплати. Раніше заклад отримував 2 млн гривень. У результаті, зарплати дев’яти лікарів-лідерів за кількістю підписаних декларацій зросла в закладі у два-три рази: сімейний лікар тепер отримує 21 253 грн, терапевт – 18 798 грн, педіатр – 22 545 грн”, – наголосила Супрун.

Вона також повідомила, що Вінницький центр первинної медико-санітарної допомоги №3 за жовтень отримав від НСЗУ 4 млн грн, тоді як раніше центр отримував 2,3 млн грн субвенції на місяць.

“Дев’ять лікарів, які набрали оптимальну кількість декларацій, тут отримують в середньому 17 тисяч гривень. До змін зарплата лікаря вищої категорії становила близько 7000 гривень. Сьогодні ж це зарплата медсестри у закладі”, – зазначила Супрун, як передає Today.

Вона зауважила, що є багато подібних прикладів, але такі зміни справді відбуваються не по всій країні.

Супрун наголосила: якщо заклад не змінив колективний договір, щоб лікарі отримали збільшену оплату відповідно до кількості декларацій, зарплата не збільшиться.

Нагадаємо, Супрун хоче створити гарячу лінію психологічної підтримки.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...