Суд зобов’язав Apple виплатити “патентному тролю” півмільярда доларів

Федеральний суд Техасу зобов’язав Apple виплатити понад півмільярда доларів як компенсацію за порушення авторських прав, що належать компанії VirnetX.

Виробника iPhone визнали винним у використанні патентів, пов’язаних з відеочатом FaceTime і мобільним месенджером iMessage, – повідомляє The Verge.

Суперечка між цими компаніями триває вже вісім років. Перший позов VirnetX подала ще у 2010 році, звинувативши автора Apple у порушенні чотирьох патентів, котрі мають відношення до інтернет-комунікацій.

У 2012 році суд вже визнавав Apple винною, і розпорядився компенсувати VirnetX близько $368 мільйонів, однак через після апеляцій виплату штрафу відклали.

У жовтні 2017 го VirnetX знову виграла в суді у Apple $439,7 мільйона, але і це рішення було згодом скасовано.

Зазначається, що бізнес цієї компанії цілком будується на володінні патентів на ті чи інші технології. У минулому VirnetX вже вела судові справи з такими IT-гігантами, як Microsoft і Cisco.

Фірма в основному судиться в східному Техасі – штаті, доброзичливому до “патентних тролів”, де пов’язані з інтелектуальною власністю позови мають більш високі шанси на успіх.

Після виграшу у суді, статки VirnetX зросли на 44% у порівнянні. У вівторок компанія закрила 4,10 долара за акцію.

Apple не бачив значних змін на торгах, враховуючи, що штраф на суму 502,6 мільйона доларів є незначним порівняно з прибутками компанії.

Нагадаємо, напередодні Міносвіти повідомило, що українські науковці можуть отримати фінансування на патентування своїх винаходів.

Також, минулого року іспанські ЗМІ опублікували розповідь про колишнього водія депутата Ради, якого в Іспанії називають “українським Ейнштейном”.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...