Печерський районний суд Києва двічі відмовив слідчому Генеральної прокуратури у клопотанні про арешт майна третього президента Віктора Ющенка.
Про це йдеться в ухвалах суду.
Наразі відомо, що суд відмовляв слідчому 9 липня (суддя Підпалий В. В.), та 25 липня (суддя Писанець В. А.).
24 травня 2019 третьому президенту України Віктору Ющенку складено письмове повідомлення про підозру у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах за попередньо змовою групою осіб шляхом зловживання службовим становищем. 28 травня постановою прокурора матеріали щодо Ющенка виділено в окреме провадження. 4 червня колишньому президенту повідомлено про підозру за ч.1 ст.191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Йдеться про заволодіння комплексом відпочинку «Пуща Водиця» урочища «Межигір’я» за попередньою змовою групою осіб з прем’єр – міністром, міністром охорони навколишнього середовища і головою НАК «Надра України». Вартість майна оцінюється у 540 млн гривень. Але суд не отримав жодних документів на підтвердження цього. Натомість у договорах між ТОВ «Медінвесттрейд» і «НАК «Надра України» зазначено вартість 93 млн і 91,7 млн гривень. Це унеможливлює для суду перевірку обґрунтованості висунутої підозри.
Слідчий просив арештувати майно експрезидента з метою забезпечення можливої його конфіскації у майбутньому. Але суд не отримав даних, що Ющенко намагається відчужити своє майно.
Крім того, розпорядження Ющенка як президента 2007 року не скасоване, а договір між ТОВ «Медінвесттрейд» та «НАК «Надра України» 2007 року незаконним в судовому порядку не визнавався.
Суддя Писанець також вважає, що оскільки після виділення матеріалів йдеться про кримінальне провадження 2019 року, то справа підслідна Національному антикорупційному бюро (НАБУ), а порушення правил підслідності тягне за собою визнання доказів недопустимими.
Нагадаємо, комітет визволення політв’язнів разом з ОУН провели пікет під Офісом Президента.