Суд в Італії визнав мобільні телефони однією з причин пухлин мозку

Суд італійського міста Імре в регіоні П’ємонт прийняв безпрецедентне рішення, вказавши в вердикті на причинно-наслідковий зв’язок між надмірним використанням мобільних телефонів і пухлинами мозку.

Розглянувши справу 57-річного Роберто Ромео, у якого розвинулася доброякісна пухлина мозку після багатогодинних щоденних розмов по мобільному телефону, суд постановив, що йому належить державна пенсія за роботу в шкідливих умовах, – повідомляє Интерфакс.

Ромео керував однією з місцевих компаній і в силу службової необхідності протягом 15 років розмовляв по мобільному телефону як мінімум три години на день. Сам позивач стверджує, що у нього не було вибору – “необхідно було організовувати робочий процес і розмовляти з колегами весь час, хоч в машині, хоч удома”. Але при цьому він виступає за зважений підхід і всебічне вивчення питання. “Я вірю, що нам слід знати більше про те, як користуватися мобільними”, – вважає Ромео.

Пенсію повинен виплачувати італійський Державний інститут страхування від нещасних випадків на роботі (INAIL), однак він має право оскаржити рішення суду.

“Вперше в світі суд визнав зв’язок між некоректним використанням мобільного телефону і пухлиною мозку”, – цитує BBC News наводить адвокатів бізнесмена Ренато Амброзіо і Стефано Бертоне.

За словами Ромео, вперше він відчув недобре в 2010 році, коли йому стало здаватися, що його праве вухо вічно закладено. Разом з пухлиною йому видалили слуховий нерв, і правим вухом він більше нічого не чує.

Запрошений судом лікар оцінив збитки, завдані можливостям Ромео в ході лікування, як істотний, в зв’язку з чим суддя постановив виплачувати потерпілому по 500 євро на місяць із засобів INAIL.

Як відзначають експерти Міжнародного агентства з дослідження раку (МАВР), що входить в структуру Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), не можна виключити ризик виникнення пухлин при постійному використанні мобільних телефонів, проте в разі нетривалого використання такий ризик украй невеликий. Приймаючи рішення про потенційну шкоду мобільних телефонів, МАИР зупинилося на формулюванні “можливо, канцерогенні”, рекомендувавши подальше вивчення питання.

При цьому фахівці завжди обумовлюються, що технології розвивається дуже швидко, і закликають з обережністю робити висновки про вплив смартфонів і планшетів на організм.