Субсидії не мотивують населення до заходів з енергозбереження, – експерт

В Україні більше половини домогосподарств неспроможні самостійно платити за житлово-комунальні послуги за новими тарифами.

У коментарі для ІНФОРМАТОРа член Правління Інституту суспільно-економічних досліджень Юрій Мироненко розповів, до чого може призвести зростання тарифів.

“Враховуючи потребу збільшення тарифів і одночасно зубожілість населення, надання фінансової підтримки домогосподарствам є неминучим. Одним з видів такої підтримки є субсидія. Варто зазначити, що існуючий механізм нарахування субсидій не мотивує населення до здійснення заходів з енергозбереження і не враховує фактично спожиті послуги. Як наслідок – виникнення переплат з бюджету”, – заявив експерт.

Мироненко зауважив на тому, що такої “моделі” надання субсидій як у нас, не існує в жодній країні світу.

“Енергетичні субсидії в Україні за задумом – це цільові субсидії на житлово-комунальні послуги для малозабезпечених верств населення. Проте насправді, це є прямі бюджетні трансферти виробникам та споживачам енергетичних ресурсів”,  – пояснив член ІСЕД.

Юрій Мироненко вважає, що першочерговим завданням для уряду має стати реформування механізму надання субсидій, наприклад, монетизація.

“Нині уряд не повністю готовий до повної монетизації субсидій через відсутність «живих» грошей у бюджеті та загрозу зростання заборгованості населення за ЖКП.

Потрібно створити таку систему, яка мотивувала б споживачів підвищувати енергоефективність власного житла і знижувати обсяги споживання газу”, – підсумував експерт.

Також повідомлялось, що українці активно обговорюють нові платіжні квитанції, скаржаться на холодні квартири і шукають способи боротьби з ЖКГ.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, хоче підвищити тарифи на тепло для бюджетних установ.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...