Стрес на роботі сприяє розвитку психічних розладів, провокуючи алкоголізм та наркоманію, – ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що несприятлива обстановка на робочому місці може призвести до розвитку фізичних і психічних розладів.

Стрес на робочому місці може призвести до психічних і фізичних розладів, зловживання алкоголем або іншими психоактивними речовинами, прогулів і зниження продуктивності праці, – йдеться у висновках нового дослідження, проведеного під егідою ВООЗ.

Згідно з повідомленням, у числі найбільш поширених порушень психічного здоров’я – депресія і тривожні розлади. У всьому світі від депресії, яка є однією з провідних причин інвалідності, страждає понад 300 мільйонів чоловік. Понад 260 мільйонів людей живе з тривожними розладами. Ці стани негативно позначаються на працездатності людей і знижують їх продуктивність.

За даними ВООЗ, в порівнянні з іншими захворюваннями, негативні наслідки депресії і тривожних розладів для роботодавців та економіки в цілому на 30 відсотків вищі.

Експерти наголошують, що пов’язане з депресією і тривожними розладами зниження продуктивності праці обходиться світовій економіці щороку в 1 трильйон доларів США. Тільки в Європейському регіоні ВООЗ цей показник становить 140 мільйонів доларів.

У той же час там, де роботодавець створює сприятливу обстановку і підтримує працівників, які страждають психічними розладами, продуктивність підвищується.

Нагадаємо, сьогодні Мінсоцполітики повідомило, що Україна посідає перше місце за кількістю психічних розладів в Європі.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...