Статки депутатів. Що змінилося в деклараціях соратників Тимошенко за 2018 рік

ІНФОРМАТОР продовжує цикл матеріалів про зміни в електронних деклараціях народних депутатів України.  

Щороку 31 березня закінчується термін, не пізніше якого народні обранці повинні подати електронні декларації. Окрім заповнення самих декларацій, парламентарі зобов’язанні протягом року повідомляти на сайті НАЗК про суттєві зміни у їхньому майновому стані, якщо такі були.

У попередній публікації видання ІНФОРМАТОР розповідало, які зміни до е-декларацій протягом 2018 року внесли члени фракції «Самопоміч». Цього разу мова піде про народних депутатів від ВО «Батьківщина».

Фракція, яку очолює Юлія Тимошенко, налічує 20 депутатів. Із них у 2018 році про суттєві зміни у своєму майновому стані повідомили лише четверо. Соратники Тимошенко декларували грошові надходження, покупки автомобілів і земельних ділянок.

Розпочнемо з «молодої гвардії» «Батьківщини» – народних депутатів, які працюють в Раді першу каденцію.

Колишній журналіст Ігор Луценко у 2018 році став власником легкового автомобіля Honda. Транспортний засіб нардеп придбав у березні за 504 тисячі гривень. Автомобіль не з салону – Луценко купив його у фізичної особи-підприємця.

Інший молодий соратник Тимошенко Вадим Івченко, як і його колега по фракції Луценко, також витрачав кошти у поточному році. Буквально кілька днів тому (10 серпня) нардеп повідомив про придбання двох земельних ділянок загальною площею 80 тисяч кв. м. За ділянки у населеному пункті Бикова Гребля Білоцерківського району Київщини парламентар заплатив 160 тисяч гривень.

Окрім розходів у 2018 році, були в Івченка і доходи. Юрій Євгенійович Івченко – ймовірно, близький родич депутата – подарував політику 962 тисячі гривень.

Якщо молоді депутати «Батьківщини» оперують сотнями тисяч гривень, то їхні старші колеги – мільйонами.

Давній соратник Тимошенко Андрій Кожем’якін у квітні цього року в розділі «суттєві зміни в майновому стані» вказав про отримання більше восьми мільйонів гривень від продажу нерухомості громадянці Наталії Науменко.

Інший «старогвардієць» «Батьківщини» Борис Тарасюк нещодавно провів операції з продажем і покупкою рухомого майна. У змінах до е-декларації депутат повідомив про отримання 700 тисяч гривень доходу від продажу «рухомості» громадянці Олені Городиській.

Натомість, 20 липня депутат придбав легковий автомобіль Audi 2017 року випуску. Транспорт, який Тарасюк придбав у ТОВ «Порше Інтер Авто Україна», обійшовся йому у майже 1,75 млн. грн.

У наступній публікації читайте про зміни у майновому стані парламентарів від депутатської групи «Воля народу».

Нагадаємо, команда Юлії Тимошенко заплатила власникам ТОВ «Експоплаза» 700 000 гривень за аренду приміщення.

Підготував – Мар’ян Ощановський

загрузка...
Загрузка...