Стало відомо, як зросте вартість проїзду у громадському транспорті в Києві

З 15 липня у столиці України підвищать вартість проїзду в метро та громадському транспорті.

Відповідно до розпорядження КМДА, ціни на проїзд у київських автобусах, тролейбусах, трамваях та фунікулері підвищать на 1 гривню, – повідомляє Еспресо.

Вартість одного жетона у метро з 15 липня становитиме 5 гривень.

Втім, власникам пластикових карток вдасться дещо заощадити на поїздках у метро. При поповнені картки на від 10 до 19 поїздок вартість 1 жетона становитиме 4,9 грн, а на 50 поїздок – 4,5 гривні. Проїзд за проїзними квитками становитиме від 3,87 грн залежно від типу проїзного.

Планується, що вартість разового квитка на міську електричку становитиме 7 гривень.

Тим часом єдиний разовий проїзний квиток на міську електричку і трамваї № 4, 5 або автобуси № 59, 60, 61 можна буде придбати за 7 гривень.

Як пояснили у столичній адміністрації, ціни на проїзд підвищать для підтримки муніципальних столичних підприємств.

Адже за останні 2 роки ціна на електроенергію зросла в 4,6 рази, а також для українців у 2,6 рази підвищили мінімальну зарплату. При цьому зросла також вартість пального, води та запчастин.

Таким чином збільшення тарифів дозволить покрити лише затрати на електроенергію та компенсувати витрати на заробітну плату працівникам.

Раніше повідомлялося, що КМДА вдвічі збільшила тариф на послугу з утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій.