Стало відомо, скільки жінок мають статус “учасниці бойових дій” в Україні

В Управлінні правового забезпечення Генерального штабу Збройних сил України повідомили, скільки жінок мають статус учасника бойових дій у нашй країні.

“Близько 7 тис. жінок-військовослужбовців входили до складу сил і засобів АТО на Донбасі та отримали статус учасника бойових дій. Це 3% від усього особового складу. За час проведення АТО 116 жінок були нагороджені державними нагородами, 4 з них – посмертно. Понад 2 тис. жінок нагороджені відзнаками Міноборони і Генштабу”, – заявила представниця Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних сил України Інна Заворотько, – передає Інтерфакс.

Представниця Генштабу ЗСУ також зазначила, що за попередній 2017 рік на військову службу за контрактом до ЗСУ надійшли понад 3 тис. українок.

За її словами, у ЗСУ наразі проходять військову службу понад 24 тис. жінок, з них на офіцерських посадах понад 3 тисяч. У ЗСУ працює 31 тисяча жінок – співробітниць ЗСУ та держслужбовців.

“Таким чином, загальна кількість жінок, які працюють і проходять службу в українській армії, становить близько 56 тисяч осіб, це 22,4% від усього особового складу. Для порівняння у Франції це 22%, Канаді – 15%, Іспанії – 14%, Великобританії – близько 10%, Німеччині – 10% “, – розповіла вона.

Представник Генштабу поінформувала, що кількість представників ЗСУ жіночої статі в миротворчих місіях ООН становить 6,25% від загальної кількості українських військовослужбовців.

Наразі проходять службу за кордоном дві жінки-військовослужбовці: у складі місії ООН у ДР Конго і в Косові.

За словами Заворотько, на сьогодні найвище звання, яке має жінка-військовослужбовець – полковник, це звання мають близько 70 жінок у ЗСУ.

Раніше стало відомо, скільки нових генералів з’явилося в Україні за час бойових дій.

загрузка...
Загрузка...