Стало відомо, скільки коштів у російських банках може компенсувати Фонд гарантування вкладів

Національний банк констатує, що під гарантію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб потрапляють 8,5 млрд гривень із 21 млрд гривень вкладів фізосіб у банках із російським державним капіталом.

“На сьогоднішній день у банках із державним російським капіталом зосереджено близько 21 млрд гривень вкладів (фізичних осіб), з яких гарантуються фондом (Фондом гарантування вкладів фізосіб) 8,5 млрд гривень. Санкція, застосована до цих банків, спрямована, в першу чергу, на захист цих вкладників”, – цитують Українські Новини заступника голови НБУ Катерину Рожкову.

За даними Рожкової, на сьогоднішній день ці банки докапіталізовані, мають достатньо активів для того, щоб виконувати вимоги перед своїми клієнтами.

Заступник голови НБУ нагадала, що всі банки ведуть переговори про продаж.

“Ми абсолютно точно знаємо, що всі банки з державним російським капіталом, які працюють сьогодні в Україні, ведуть переговори про потенційно можливий продаж. Ми як регулятор банківського ринку вважаємо, що це найкращий спосіб покинути ринок України. Тому що в сьогоднішніх умовах про якийсь подальший розвиток цих банків на території України говорити не можна. Це цивілізований спосіб – продати банк”, – підкреслила представник регулятора.

Раніше Рожкова повідомила, що банки з російським держкапіталом мають зобов’язання на 36 млрд гривень: 21 млрд гривень – перед фізособами і 15 млрд гривень – перед юрособами. При цьому кредитний портфель цих банків становить 150 млрд гривень.