США намагаються заблокувати “Північний потік”, – ЗМІ

Адміністрація Дональда Трампа намагається переконати данський уряд, щоб той відмовився дати згоду на прокладення газопроводу Nord Stream 2 на своїх територіальних водах.

Подібні дії США почали у Швеції, – пише «Gazeta Polska Codziennie».

Про зусилля США з метою зірвати німецько-російський проект повідомив данський щоденник «Berlingske».

Видання цитує представницю американської адміністрації Робін Дунніґан (заступницю підсекретаря у справах співробітництва в галузі енергетики Державного департаменту США).

Як пише Польське Радіо на думку Дунніган її, немає сенсу будувати Nord Stream 2, тому що існує багато інших можливостей постачання газу до Європейського Союзу. А також це суперечить енергетичній політиці ЄС.

Американська чиновниця є активною в розмовах із представниками Європейської комісії, позаяк США вважають, що значущі країни НАТО, як, наприклад, Німеччина, надто узалежнюються від російського газу. «Москва може в будь-який момент припинити постачання сировини до Європи, якщо відносини на континенті стануть напруженими», – заявила американська чиновниця.

За її словами, це реальна небезпека, що викликає занепокоєння США, особливо в нинішній політичній ситуації.

Проектом створення Nord Stream 2 і посиленою військовою присутністю росіян у регіоні Балтійського моря занепокоєні не лише Польща і країни Балтії, але й скандинавські країни – Данія і Швеція. На думку Робін Дунніґан, у переговорах, що стосуються гарантування безпеки державам, які побоюються росіян, ініціативу повинен взяти Брюссель.

Частина комісарів ЄС, наприклад Марош Шефчович, вважає, що правила, які стосуються конкурентності, мають бути застосовані також у випадку нового газопроводу.

Заодно, в листі міністрам енергії Швеції і Данії Єврокомісія зазначила, що немає юридичних механізмів, щоб заборонити реалізацію Nord Stream 2, а це – як пише автор статті у виданні «Gazeta Polska Codziennie» Ян Камєнєцький – свідчить про відсутність єдиної позиції, – ймовірно, через вплив німецько-російського лобі.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...