29.8 C
Kyiv
Неділя, 6 Липня, 2025

Спроби мирного врегулювання в умовах продовження окупації не є дієвими, – Москалик

Вчора, 5 жовтня у Києві в Інформ-агентстві «Українські новини» об 11.00 стартував круглий стіл «Війна в Карабаху: погляд з України» за організаційної підтримки Інформаційного Агентства Репорт.

Як повідомив кореспондент ІНФОРМАТОРа, який завітав на захід, основним меседжем заходу стало порівняння ситуацій у Нагорному Карабаху та на Донбасі.

Представник Національного інституту стратегічних досліджень Денис Москалик впевнений, що Мінський формат не призведе до припинення війни на Донбасі.

“Власне кажучи, у 1994 році були підписані певні домовленості (між Азербайджаном і Вірменією щодо Нагірного Карабаху, – ред.) на Мінській платформі подібно до того, як у 2014 році, через двадцять років, на Мінській платформі ми домовилися щодо України. Вони, тим не менш, не змогли врегулювати конфлікт і призвели до нинішньої ситуації чергового спалаху війни. Він є не першим подібним, за останні десятиліття кожні пару років відбувається досить помітний спалах конфлікту на фоні загального конфлікту низької інтенсивності. Подібне було у 2012, 2014, 2016, 2018 роках, останній раз перед нинішнім спалахом це було у липні 2020 року. Подібне супроводжується продовженням конфлікту низької інтенсивності, страждають і військові, і мирне населення на лінії розмежування і вже фактично лінії фронту. Це призводить до нескінченного продовження війни, черговий спалах якої ми нині бачимо на Кавказі. Таким чином, власне дослідження політичного процесу, політико-стратегічної ситуації там, воно фактично має надзвичайне значення для самої України, оскільки ми можемо побачити по суті те, що з великою долею вірогідності чекає на Україну, ситуацію на Донбасі в умовах подібних же спроб на тій же платформі врегулювати конфлікт, не рахуючись із тим, що реально відбувається на землі з окупацією територій, яка продовжується”, – каже Москалик.

Він переконаний, що Україні слід створювати регіональні союзи з державами-сусідами.

“Друге, чому може повчитися Україна на прикладі подій в Нагірному Карабаху – це важливість регіональних союзів. Ні для кого не секрет, що значне сприяння у посиленні боєздатності армії у нинішній операції, у підготовці до неї, зіграла Туреччина. А також співпраця у галузі військово-промислового комплексу з Ізраїлем. Це демонструє нам надзвичайно важливий урок – важливість регіональних союзів. Тобто попри те, що потрібно безумовно зберігати хороші відносини із глобальними гравцями, якщо говорити про Європейський Союз, США, тим не менше, варто відзначити, що треба насамперед всіляко спрямовувати зусилля на підтримання політики добросусідства. Оскільки для розв’язання певних проблем, власне регіональних країн в їхньому регіоні, більше значення можуть надавати країни, які мають спільні проблеми, спільну історію, і, власне, спільні загрози.

Для України такими країнами можуть бути Польща, Литва, і, власне, Туреччина, так само як і для Азербайджану. Найближчі сусіди, які на даний момент не мають подібних ресурсів як Європейський Союз, як США, але тим не менш більше переймаються тим, що відбувається власне у регіоні, оскільки це спільні проблеми, які близькі і зрозумілі для країн-сусідів, підтримання стратегічного партнерства з якими дає результати. До речі, якраз стратегічне партнерство з Азербайджаном було затверджено указом Президентом нещодавно. Це має надзвичайне значення для майбутньої України, яка має на меті вирішити власні проблеми територіальної цілісності”.

https://www.facebook.com/informator.ukraine/videos/783327185782149

 

“Наступне, що варто відзначити, це надзвичайну роль власне заходів підвищення боєздатності армії, це відбувається в рамках того самого регіонального партнерства, а також залученням ресурсів, які протягом років, фактично десятиріч сприяють реальному підвищенню боєздатності армії. Зокрема, в рамках володіння армією новітніми засобами озброєння. Це мова йде і про відомі турецькі безпілотники Bayraktar, беспілотники-смертники Heron ізраїльського виробництва. Фактично таке озброєння володіє дуже важливими характеристиками. Воно відносно дешеве по відношенню до подібних зразків озброєння, воно відносно просте у використанні і воно універсальне. Говорячи про Bayraktar, він є рекордсменом у своєму класі середніх безпілотників як машина, що має найдовшу тривалість польоту, таким чином це розширює його можливості для використання саме в рамках своєрідної армії середньої руки, яка помітно поступається, скажімо, армії Сполучених Штатів, але тим не менш має перед собою певні оперативно-стратегічні і оперативно-тактичні завдання і має сили, щоб їх вирішувати. Bayraktar вирішують цю проблему за рахунок того, що можуть не лише безпосередньо завдавати удари, але і одночасно також проводити розвідку і спостереження, підсвічувати цілі і таким чином забезпечувати максимально ефективне використання основи вогневої міці армій регіональних держав, це, звичайно, передусім мова йде про артилерію.

Зараз ми фактично можемо бачити, що спроби мирного врегулювання в умовах продовження окупації не є дієвими, вони так чи інакше безумовно призведуть до нових спалахів війни і ця ситуація, не зважаючи на всі спроби протягом десятиліть, вона призведе до продовження бойових дій”, – переконаний представник Національного інституту стратегічних досліджень Денис Москалик.

Читайте також: Військовим шляхом відвоювати території Донбасу можливо, – політичний експерт

Фото, відео – Роман Пєтушков

для ІНФОРМАТОРа

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ