Смоленська катастрофа: у трунах загиблих виявилися переплутані фрагменти тіл і сміття

Експерти, що проводили ексгумацію та судмедекспертизи 77 тіл жертв Смоленської катастрофи в рамках запущеного в 2016 році розслідування, заявили, що 69 фрагментів тіл 26 осіб перебували в трунах інших людей.

Про це повідомляє прес-секретар Національної прокуратури Польщі Ева Бялик, передає РАР.

“Дослідження експертів, які працювали під час ексгумації і судмедекспертиз жертв Смоленської катастрофи викликають шок: виявлено 69 фрагментів тіл 26-ти осіб, які були в трунах інших жертв катастрофи”, – заявила вона, повідомляючи результати експертизи.

Під час експертизи було виявлено підміну тіл двох загиблих (підміну ще шести тел виявила військова прокуратура раніше). Крім того, експерти виявили в трунах безліч сторонніх предметів, таких як пляшки, пакети, гумові рукавички та інше сміття.

Також заявляється, що в 90% документації, що підтверджує проведення судмедэспертиз тіл загиблих у катастрофі російськими фахівцями, містилися помилки – наприклад, у ряді випадків експерти з Москви описували ті внутрішні органи жертв, яких вони з-за хірургічних втручань на момент загибелі не мали. Близько 30% тіл взагалі не піддавалися експертизі.

На даний момент в планах польського боку ексгумація ще 7 тіл. Її планують завершити до середини травня.

Крім того, ексгумовані тіла будуть досліджувати у Великобританії, Італії та Північної Ірландії – незалежні лабораторії проведуть фізико-хімічні дослідження і перевірять наявність слідів вибухових матеріалів.

Нагадаємо, раніше у Польщі заявили про наявність нових доказів вибуху на борту літака.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...