Сміттєвий шантаж: Як мер Тернополя Сергій Надал намагається зупинити утворення Білецької ОТГ

Міський голова Тернополя, представник ВО “Свобода”, Сергій Надал забороняє вивозити сміття з населених пунктів, громада яких відмовляється приєднуватися до обласного центру.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав депутат Тернопільської обласної ради, голова обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка Богдан Яциковський.

Нагадаємо, раніш ІНФОРМАТОР писав, що кореспондент видання був присутній під час останньої сесії Тернопільської обласної ради, де вирішувалося питання формування Білецької ОТГ.

Обласні чиновники, в тому числі голова облдержадміністрації Степан Барна, спільно з депутатами від ВО “Свобода”, які становлять головну політичну силу у самому обласному центрі, всіляко намагалися відтянути процес створення нової ОТГ, ба більше, вони лобіювали приєднання навколишніх населених пунктів до Тернополя. Причиною цього є бажання отримати доступ до природних ресурсів сіл та селищ, зокрема землі, яка є ласим шматочком для тернопільських забудовників.

Однак Команда Радикальної партії спільно з громадою, близько 2 тисяч представників якої прийшли на сесію, змогли відстояти власне право на місцеве самоврядування і незалежність від обласного центру. Натомість ВО “Свобода” втратила своє ключове становище в регіоні та підтримку місцевого населення, адже під час сесії депутатів від партії зустріли скандуванням “Ганьба”.

Після завершення протистояння з населених пунктів Білецької ОТГ перестали вивозити побутові відходи.

За словами Богдана Яциковського, таким чином місцева влада Тернополя, зокрема міський голова Сергій Надал намагається помститися мешканцям сіл і селищ за їх небажання бути частиною обласного центру.

Так, уже другий тиждень не вивозиться сміття з села Біла та інших прилеглих до Тернополя сіл. Компанія “Альфатер”, яка займається перевезенням побутових відходів, повідомила сільську раду про те, що Тернопільська міськрада заборонила вивозити сміття на Малашівське звалище з конкретних населених пунктів.

Яциковський зазначає, що подібні “подвійні стандарти” аж ніяк не відповідають нормам чинного законодавства. Ба більше, використання Малашівського сміттєзвалища для вивезення відходів з міста – незаконно, оскільки відповідно рішення Головного державного інспектора України з охорони навколишнього середовища земельна ділянка, на яку прийнято рішення вивозити сміття, не обладнане відповідним чином.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв, що народні депутати від Радикальної партії Ігор Мосійчук та Дмитро Лінько спільно з представниками громади відстояли право прилеглих до Тернополя сіл на формування власної ОТГ, попри против місцевих чиновників та депутатів від ВО “Свобода”.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...