Народний депутат, заступник голови депутатської фракції партії «Слуга народу» Павло Халімон продав своїй родичці нерухомості на понад 2,7 мільйона гривень.
Про це стало відомо із суттєвих змін у декларації політика.
28 жовтня Халімон задекларував дохід від відчуження нерухомого майна на загальну суму 2 мільйони 755 тисяч 805 гривень. Покупцем нерухомості виступила дружина нардепа Оксана Халімон.
Варто зазначити, що згадки про Оксану Халімон є і у декларації політика за минулий рік. Зокрема, разом з нею Павло Халімон з 2015 року володіє нежитловим приміщенням на 64.9 кв.м. у Прилуках Чернігівської області. Втім, у розділі про членів сім’ї у декларації Халімон нікого не вказав.
На початку місяця ІНФОРМАТОР писав про те, що нардеп від “СН” Халімон придбав за безцінь автомобіль Mercedes, збрехавши про вартість елітного авто.
2 жовтня, Халімон задекларував придбання автомобіля Mercedes-Benz GL 350 2013 року випуску за 400 тисяч гривень. Але на сайті з продажу вживаних авто машина аналогічної марки, моделі і року випуску коштує щонайменше вдвічі дорожче, а середня її вартість – мільйон гривень.
У щорічній декларації за 2019 рік Халімон вказав такі активи: 7 земельних ділянок: п’ять в Прилуцькому районі Чернігівської області (чотири ділянки по 20 тис. кв.м., одна – 1488 кв.м.), дві – в Бориспільському районі Київської області (15 тис. кв.м. і 20 тис. кв.м.). Два нежитлових приміщення в Прилуках (65 кв.м. і 25 кв.м). Правда, в декларації не вказана вартість цих активів.
У 2019 році депутат отримав: 319 тис. грн. у вигляді зарплати і коштів на відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень. А також 17 тис. грн. оплати витрат на навчання від партії “Слуга народу”.
При досить скромних доходах, Халімон має значні готівкові заощадження: 210 тисяч доларів США та 425 тисяч гривень. Крім цього, він є власником криптовалюти на суму близько 95 тисяч доларів США. На банківських рахунках Халімон зберігає 38 тис. грн.
Примітно, що у 2019 році Халімон не мав ані квартири, ані автомобіля, а також до моменту отримання статусу депутата не мав офіційного доходу.
Так, ще у 2018 році він був фінансовим директором і власником компанії “Прометей-Газ-1” (вантажні перевезення), а також власником 70% компанії “Прометей-Газ” (оптова торгівля газом), але на офіційному доході це ніяк не позначилося.
У декларації за 2018 рік він вказав свою дружину Оксану Халімон, на яку оформлено безліч нерухомості (в т.ч. квартира в Києві на 80 кв.м., недобудоване нежитлове приміщення на 170 кв.м. в Прилуках), земельні ділянки, а також автомобіль Nissan Tiida.
Готівкою Оксана Халімон у 2018 році мала 80 тисяч доларів США, при тому, що її дохід від підприємницької діяльності склав лише 22 тисячі гривень.
У 2018 році Павло Халімон зберігав: готівкою 175 тисяч доларів США, які тільки за один рік збільшилися на 35 тисяч. У криптовалюті він мав близько 21 тисячу гривень. А також отримав дохід у 337 тисяч гривень від продажу рухомого майна.
29 травня Халімон вносив суттєві зміни до декларації. Тоді він придбав квартиру у Прилуках на майже сто “квадратів” за 394 тисячі 273 гривні.
Довідка:
Павло Халімон – український підприємець, політик. Народний депутат України 9-го скликання. Заступник голови депутатської фракції партії «Слуга народу». Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.
Голова Чернігівської обласної організації партії «Слуга народу».
Закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого (факультет підготовки кадрів для органів прокуратури).
Халімон є співзасновником та фінансовим директором ТОВ «Прометей-газ 1», основний вид діяльності якого — оптова та роздрібна торгівля пальним. Він обіймав посаду директора ТОВ «Агро-хаус», основний вид діяльності — вирощування зернових культур.
Працював начальником реєстраційної служби Прилуцького міжрайонного управління юстиції в Чернігівській області. Раніше працював у Прилуцькому міськрайонному суді Чернігівської області.
2015 — кандидат у депутати Чернігівської облради від партії «Наш край».
Офіційний представник Володимира Зеленського на президентських виборах у Чернігівській області.
Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 55 у списку. На час виборів: фінансовий директор ТОВ «Прометей-газ 1», член партії «Слуга народу». Проживає в місті Прилуки Чернігівської області.
Заступник голови комітету аграрної політики і земельних відносин у Верховній Раді України IX скликання (обраний 29 серпня 2019 року).
З 3 червня 2020 року призначений головою обласної партійної організації партії «Слуга народу» у Чернігівській області.
За отриманою в юридичній академії освітою так і не працював. Пішов в підприємництво та відкрив СПД. Але, згодом СПД Халімон закрив та пішов працювати в Прилуцький суд.
Наразі невідомо, коли Павло зустрів свою майбутню дружину, до роботи в суді чи під час. Однак, це знайомство значно вплинуло на кар’єру молодого політика. Журналісти з’ясували, що Павло Халімон є зятем вже колишнього голови міськрайонного Прилуцького суду Анатолія Галича. Цей факт пояснює подальшу стрімку кар’єру Павла Халімона, який після нетривалої роботи в суді стає начальником Прилуцької реєстраційної служби управління юстиції.
Після Революції Гідності Халімон залишається на посаді до 2016 року, бере участь у виборах міського голови як самовисуванець та балотується в Чернігівську обласну раду по Прилуках від партії «Наш край». Втім, обидві виборчі кампанії молодий політик програв.
З’ясувавши факт родинних зв’язків Павла Халімона з Анатолієм Галичем, журналісти виявили ряд приголомшливих фактів, адже саме суддя Галич став лотерейним білетом для Павла Халімона.
Анатолій Галич був головою суду майже 20 років і пішов з посади навесні 2017 року, аби отримати підвищену пенсію. У 2009 році його звинувачували у корупції.
Шевченківський суд Києва розглянув протокол про корупцію, складений співробітниками СБУ щодо Голови Прилуцького міського суду Анатолія Галича. Галич, який перебував на своїй посаді на той час вже 11 років, розвинув не тільки чітку систему продажу судових рішень, але, що найцікавіше – примудрився перетворити працівників суду у своїх кріпаків. Галич начебто дійшов до того, що працівники суду відпрацьовували «панщину» на будівництві його будинку. І при цьому значилися на роботі. На цьому і ґрунтувався складений протокол про корупцію.
Проте суд над Галичем закінчився нічим. А от будинок на понад 200 кв.м. він таки побудував та оформив на дружину.
Аналіз декларацій Халімона та його тестя Галича виявив вкрай цікавий факт – троє членів родини Халімон-Галич у 2016 році отримали по паю землі в селі Піддубівка Прилуцького району. А також безліч майна, яке з’явилося без будь-яких логічних пояснень.
По завершенню державної служби Павло Халімон пішов у бізнес. Наразі в його родині налічується три товариства: «Прометей-газ», «Прометей-газ1» та «Агро-хаус». Остання компанія, в якій Халімон є директором, проходить останні роки в кримінальних справах по крадіжці врожаю. В реєстрі значиться 45 судових рішень, більшість з яких – ухвали слідчого судді по вчиненню процесуальних дій слідчими, в тому числі обшуки та виїмки документів. Чи є це тиском на чесний бізнес або звичайним криміналом має встановити слідство та суд.
Читайте також: Заступник голови Держпраці збрехав про вартість придбаного авто