Штучний інтелект навчився розпізнавати людей крізь стіни

Інженери з Массачусетського технологічного інституту створили портативний пристрій RF-Pose, що здатний стежити за людиною через стіни.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на EurekAlert.

Учені відстежували рухи людей за допомогою радіолокатора та відеокамери. Вони фіксували ходьбу, бесіду між людьми, позу сидячи, стоячи та позу очікування, а також відкривання дверей.

Потім за допомоги комп’ютерної програми зображення перетворили в моделі людини у кожній зафіксованій ситуації. Ці моделі разом з радіосигналом вивчив штучний інтелект, і в такий спосіб він навчився розпізнавати зв’язок між показаннями радіолокатора і діями людини чи групи людей.

У підсумку фахівці MIT створили алгоритм, який майже в реальному часі показує переміщення людей за стіною.

Система поки що здатна показувати лише двомірне зображення, але з часом її можна буде оптимізувати так, щоб вона змогла робити моніторинг в трьох вимірах.

У планах винахідників також навчити ШІ розпізнавати складніші рухи на зразок дрібної моторики кистей і пальців, оскільки зараз можливо лише спостереження за переміщенням кінцівок і тулуба.

Автори стверджують, що їхню систему можна застосовувати в самих різних сферах. Від спостережень за місцями масового скупчення людей до медичних установ і місць позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що штучний інтелект Uber визначатиме тверезість клієнтів до приїзду таксі.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...