Шрі-Ланка вводить заборону на пластиковий посуд і пакети

Влада Шрі-Ланки з 1 вересня вводять повну заборону на імпорт, виробництво і продаж в країні посуду, пакетів, упаковки та інших предметів разового користування з пластика.

Президент країни Майтріпала Сирис виступив активним лобістом даного нововведення, – передає Daily Mirror.

Протягом багатьох років пластик був найбільш використовуваним матеріалом у сфері громадського харчування і торгівлі на острові. Скупчення кинутих пластикових пакетів у міських стоках і річках призвело до застою води, розмноження москітів і поширенню таких небезпечних хвороб, як малярія і лихоманка Денге.

Одночасно, з введенням заборони на промислове застосування поліетилену товщиною менше 20 мікрон, припиненням виробництва, імпорту і продажу пластикового посуду і упаковки, влада має намір почати випуск предметів побуту із альтернативних матеріалів – паперу, тканини, очерету, пластмас, що біологічно розкладаються. Підприємствам, які мають намір запускати дані виробництва, влада надасть податкові пільги.

Раніше, влада Франції ухвалила закон, що забороняє використання одноразового посуду із пластику. Нововведення набуде чинності з 2020 року.