Що відомо про українських моряків, захоплених Росією

За наявними даними, у полон росіян потрапило 23 українські моряки. Шестеро були поранені. ВМС ЗСУ не підтверджують, але й не спростовують інформацію про імена полонених моряків, які були оприлюднені в ЗМІ.

Серед них, як вдалося дізнатися з відкритих джерел, можуть бути:

  • Андрій Артеменко
Андрій Артеменко

Про те, цей український моряк опинився у полоні росіян, повідомляє перша віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. Відомо, що йому 24 роки і він Новоукраїнки (Кіровоградщина).

Його батько Анатолій Артеменко розповів, що син уклав вже другий контракт з Військово-морськими силами Збройних сил України, а востаннє він спілкувався з Андрієм півтора тижні тому.

Водночас громадянська дружина моряка Марина Уманець розповіла журналістам, що останній раз спілкувалася з ним увечері 23 листопада.

«Перед відходом він говорив, що вони повинні перебазувати корабель в Бердянськ, просто переправити його. Він сказав, що будуть переходити цей Керченський міст. Було начебто дозвіл на перехід», – розповіла вона.

  • Андрій Ейдер
Андрій Ейдер

Цьому хлопцю 18 років і він з Одеси. Про нього теж повідомила Ірина Геращенко. Батьки Андрія Ейдера підтверджують, що він справді потрапив у полон до росіян, однак пишуть, що наразі не володіють будь-якою офіційною інформацією про його стан, а тому не можуть коментувати ситуацію. Водночас вони наголошують, що пишаються своїм сином.

  • Роман Мокряк

Про те, що цей 31-річний капітан малого броньованого артилерійського катеру «Бердянськ» теж потрапив у полон, повідомляє проект «Повернись живим».

«У Криму Роман служив на єдиній українській субмарині. Її захопили росіяни. Але він не зрадив присязі. У 2015 році моряк жив у 15-місному кубрику ракетного катера «Прилуки» в Одесі. На березі місця для нього та інших 14 моряків, які вийшли з півострова, на той час, на жаль, не знайшлося», – пишуть волонтери.

  • Богдан Небилиця
Богдан Небилиця. старший лейтенант ВМС України
Про перебування командира малого броньованого артилерійського катеру «Нікополь» у полоні росіян повідомляє журналістка видання «Лівий берег» Вікторія Гера. Він родом із Сумщини.

«Він був серед тих курсантів Академії ВМС ім. Нахімова в Севастополі, які відмовилися присягнути Росії і співали гімн України, коли російські військові спускали з флагштока український прапор і піднімали свій. Небилиця разом з іншими курсантами, що не перейшли на службу Росії, закінчував своє навчання в Інституті Військово-морських сил Одеської морської академії. З 2016 він отримав диплом і був призначений командиром «Нікополя», – зазначає вона.

Для випускника 2016 року Богдана Небилиці першим місцем служби був ракетний катер «Прилуки» на посаді командира ракетно-артилерійської бойової частини. Згодом офіцера було призначено командиром малого броньованого артилерійського катеру «Нікополь».

На початку листопада він був одним із тих, хто готувався командувати «Айлендами», які передали Україні Сполучені Штати Америки.

  • Василь Сорока

Наразі відомо, що йому 27 років. Він теж одесит. Більше інформації про військового знайти не вдалося.

* * *

Про решту українських моряків захоплених у полон наразі інформація відсутня.

Нагадаємо, лишe дві парламeнтські фракції підтримали ввeдeння воєнного стану.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...