Сергій Рибалка: «Команда Радикальної партії Олега Ляшка внесла законодавчі ініціативи, які зроблять ліки доступними для українців»

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка заявив, що група народних депутатів із різних фракцій об’єдналась, аби зробити ліки для українців доступнішими.

Вони зареєстрували пакет законопроектів «Зробимо ліки дешевшими!», який дасть змогу не лише розширити державні програми із відшкодування вартості життєво важливих препаратів, а й мінімізує ризики монополізації ринку.

Про це Сергій Рибалка написав у своєму блозі на сайті Ліга.

За його словами, кожну десяту гривню українці витрачають на ліки і кожен четвертий не може собі дозволити необхідного лікування через занадто високі ціни на фармпрепарати. Політик підкреслив, що з року в рік зростає кількість людей, які не можуть собі дозволити придбання необхідних, проте дорогих ліків.

«Депутати з різних фракцій об’єдналися, аби змінити цю ситуацію, і внесли до парламенту пакет із трьох законопроектів – за №№ 9372, 9373, 9374. Ці документи передбачають низку нових заходів, які дозволять громадянам витрачати менше на ліки як за рахунок безпосереднього зменшення цін, так і за рахунок розширення державних програм із відшкодування вартості життєво важливих фармпрепаратів», – сказав Сергій Рибалка.

Він розповів, що запропоновані законодавчі ініціативи передбачають збільшення фінансування програми «Доступні ліки» в 2,5 рази, скасування ПДВ на ліки, скасування аптечної монополії, впровадження державного регулювання цін на ліки, скасовування змови та дискримінації на ринку.

«Запропоновані нами зміни здатні здешевити ліки щонайменше на 20-30%, а за деякими позиціями фахівці оцінюють потенціал зниження вартості препаратів на 50-60%. Звичайно, ми будемо чути заяви про втручання держави в сферу приватного бізнесу, про тиск і обмеження рентабельності. Проте просте порівняння цін на фармпрепарати в Україні та сусідніх державах доводить, що не найбагатша країна Європи змушена суттєво переплачувати за ліки саме через низький рівень конкуренції та майже повну байдужість держави до здоров’я простих громадян», – наголосив Сергій Рибалка.

Нагадаємо, раніше Рибалка заявив, що нинішня влада мусила розірвати договори про співпрацю з Росією ще 4 роки тому.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...