Сергій Рибалка: Влада має зробити все для уникнення економічних проблем наступного року

Народний депутат, член Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка закликає владу зробити системні кроки для уникнення кризи наступного року.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи останні послаблення курсу гривні.

Сьогоднішню девальвацію політик пояснив поточними факторами: «виплати по зовнішніх боргах та сезонність надходження валютної виручки від експортерів».

На його думку, «Уряд та НБУ не проти послабити гривню влітку, щоб не допускати значних коливань на початку осені – їм потрібно вирівняти ситуацію із недоотриманням доходів державного бюджету».

У випадку «якщо не станеться серйозних катаклізмів у світі, імовірно, курс до кінця року продовжить рухатись до показників, закладених у державному бюджеті (29,3), і може перетнути межу в 30 грн. за долар, вважає Сергій Рибалка.

А от наступного року він бачить серйозні економічні ризики: «Ситуація для нашого експорту прогнозовано погіршується. Починаючи від імовірного зменшення попиту на нашу продукцію з боку Туреччини, завершуючи наростанням протистояння з Росією. Восени почнеться гаряча фаза передвиборчої кампанії в Україні. Як завжди у таких випадках капітал прагне сховатися від непередбачуваних наслідків. До кінця року Україна ще повинна зробити кілька значних виплат по зовнішньому боргу. Все це створює серйозні ризики. А валютні резерви у нас вкрай обмежені».

За словами Сергія Рибалки, Уряд та НБУ повинні дуже серйозно попрацювати з місією Міжнародного валютного фонду аби отримати черговий транш та відкрити фінансування від інших партнерів.

«Потрібно ретельно працювати над бюджетом наступного року – він повинен бути максимально антикризовим. Парламент повинен сконцентруватися саме на економічних законопроектах. НБУ завчасно має відпрацювати усі потрібні варіанти захисту, враховуючи найгірші сценарії. Влада не може жити лише заради виборів, за принципом «перемогти, а там хоч потоп», – написав народний депутат.

Нагадаємо, депутат Рибалка обіцяє захищати інтереси доньки, яку йому не дають бачити п’ять років.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...