Сергій Рибалка переконався в неефективності медичної реформи на прикладі Павлоградської лікарні (ФОТО)

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка, голова Дніпропетровської обласної організації РПЛ Сергій Рибалка відвідав Павлоградську міську лікарню №4 і перевірив дію медичної реформи.

Він поспілкувався з медичними працівниками, відвідав харчоблок лікарні, який перебуває в аварійному стані і переконався в неефективності медичної реформи в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

За словами депутата, найголовніша проблема для лікарів – це низька заробітна плата. Він підкреслив, що востаннє медики отримували підвищення зарплати у 2017 році –на 100 гривень, а вже цього року підвищення зарплат у них не було.

«Зараз зарплата лікарів становить від 2700 до 4200 гривень у завідуючого відділення. Окрім цього, за чергування лікарі не отримують оплату. Це справжній сором для нинішнього в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Адже завдяки її реформі, пацієнтів стало ледве не вдвічі більше, а оплата праці лікарів жалюгідна і лікарі не хочуть йти працювати на таку зарплату. Саме тому в цій лікарні нестача кадрів становить 35%», – заявив Сергій Рибалка.

Медичні працівники розповіли політику, що на наступний рік планується скорочення фінансування цього медичного закладу на 10 мільйонів гривень. Зараз лікарня фінансується на 50% з державного бюджету і на 50% з місцевого бюджету. Але в місцевих бюджетах катастрофічно не вистачає коштів на утримання медичних закладів.

Голова Дніпропетровської обласної організації Радикальної партії також був вражений станом харчоблоку лікарні, в якому, за його словами, «можна знімати фільми про Другу світову війну».

«Зайшовши до харчоблоку лікарні я був ошелешений. Думав, що бачив у своєму житті все, але помилявся… Працівники лікарні змушені працювати в жахливих умовах. Харчоблок вже давно потребує капітального ремонту. З цього приводу вже дав доручення голові фракції Радикальної партії Олега Ляшка в Дніпропетровській обласній раді знайти можливості для ремонту лікарні. Також звертатимусь із депутатським запитом до Голови Дніпропетровської обласної адміністрації аби якнайшвидше завершити всі необхідні ремонтні роботи», – заявив Сергій Рибалка.

Ще однією проблемою, на якій наголосив депутат, є мізерний рівень фінансування, яке виділяється на харчування пацієнтів у лікарні – 5 гривень на одного пацієнта на добу. «Скажіть, чим можна годувати хворих тричі на день за 5 гривень? Це неприпустиме знущання і ганьба влади! Працівники харчоблоку кажуть, що ані м’ясо, ані рибу вони не готують, бо все це занадто дорого коштує. Молочні продукти також не можуть закуповувати через високу їх вартість. Я б хотів запросити прем’єр-міністра і в.о. міністра охорони здоров’я до Павлоградської лікарні, щоб вони самі скоштували ту їжу за 5 гривень на добу, а потім розповідали про великі здобутки їхньої вбивчої реформи!», – обурився Сергій Рибалка.

Він також зауважив, що в лікарні існує катастрофічна нестача стаціонарних місць для хворих. Так, на 300 тисяч жителів Павлоградського, Тернівського районів та м. Першотравенськ в стаціонарі передбачено лише 225 койко-місць. «Тобто люди позбавленні можливості отримувати стаціонарне лікування. В результаті медичної реформи закриваються ФАПи і пацієнти змушені долати від 60 до 170 кілометрів, аби добратися до лікарні і отримати медичну допомогу», – наголосив С. Рибалка.

«Наша команда Радикальної партії Олега Ляшка вимагає звільнення в.о. міністра охорони здоров’я Ульяни Супрун через геноцид пацієнтів і лікарів. Це неприпустимо і вижити на таку зарплату, яку отримують лікарі, при нинішніх цінах на продукти і комунальні послуги просто неможливо. Ми продовжимо добиватися від уряду суттєвого підвищення мінімальних зарплат і не дозволимо знищувати українців», – сказав Сергій Рибалка.

Нагадаємо, Сергій Рибалка вважає залучення інвестицій в Україну мізерними у порівнянні з минулими роками.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...