СБУ затримала російського полковника, який товаришував з ватажками “ЛДНР”, – журналіст

За повідомленням журналіста, Служба безпеки України на кордоні з Придністров’ям затримали російського полковника ВДВ Валерія Гратова, який воював на Донбасі.

“Він думав, що все пройде гладко. Він уже робив цей трюк кілька разів. В кишені паспорт на ім’я Валерія Войтенка. Непримітного пенсіонера, скромного ветерана праці. Паспорт український. Добротно зроблений майстром своєї справи. Потрібно було тільки тремтячою рукою просунути корочку з проклятим тризубом в віконце. Соромливо посміхатися і ніяково жартувати з «прикордонники» в будці. Витримати кілька хвилин ідіотського вистави. Щоб на тому боці перетворитися на справжнього російського полковника”, – написав журналіст

За його словами, українська контррозвідка отримала дані про намір ФСБ Російської Федерації призначити заступником «міністра держбезпеки Придністров’я» свою людину. А головною умовою вимагалося, щоб він був кадровим російський військовим з досвідом бойових дій.

“Така людина досить швидко знайшовся. Гратов Валерій Олександрович. Російський офіцер-десантник, сім років поспіль охороняв лідера Придністров’я Ігоря Смирнова. Із закінченням «ери Смірнова» його головний охоронець перебрався в Москву. А з чотирнадцятого року полковник грата на Донбасі. Офіційно – глава «Союзу десантників Донбасу”, – додав Цаплієнко.

Журналіст також наводить цитату із наказу Гратова, проросійським сепаратистам у 2014-році: “БТР потрібно палити колеса коктейлями по одному борту. Відповідно, групи повинні бути далеко не тільки в обласній держадміністрації, а вже бродити по місту в цивільному. Терміново всіх з пляшками бензину в одній кишені і хусткою в іншій кишені (немає складу злочину до того, як ганчірка встромлена у пляшку) на дахи будинків навколо ОДА – вони повинні просто кидати і кидати коктейлі на голови хунти”.

Варто зазначити, що в 2014-му році Гратов був затриманий в аеропорту Кишинева. Приводом для затримання сталстала символіка “ЛДНР”, а також фотоархів із зони бойових дій.

Спочатку передбачалося, що влада Молдови передадуть Гратова Україні, але після втручання представників посольства Росії затриманий був депортований вечірнім рейсом до Москви.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Гратов повідомив про повну деморалізацію учасників бандформування “ДНР”.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...