СБУ запобігла використанню неякісного кабелю на Південно-Українській АЕС

Співробітники СБУ у взаємодії з Дирекцією Держпідприємства “НАЕК “Енергоатом” блокували, у межах реалізації комплексу заходів із захисту критичної інфраструктури держави у сфері атомної енергетики, використання неякісного обладнання на підприємстві “Південно-Українській АЕС”.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовці підприємства створили умови для виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на “Південно-Українській АЕС”, – передає Еспресо.

Слідство задокументувало, що посадовці свідомо закупили контрафактне електрообладнання для систем важливих з точку зору безпеки функціонування атомної електростанції, передає прес-служба відомства.

Під час досудового розслідування правоохоронці задокументували факт постачання та встановлення силового кабелю електроживлення, використання якого не передбаченого чинними нормами, правилами та стандартами з ядерної та радіаційної безпеки.

За матеріалами СБ України, Державна інспекція ядерного регулювання України, ДП “НАЕК “Енергоатом” та керівництво АЕС вживають невідкладних заходів щодо демонтажу та заміни контрафактного обладнання.

“СБ України спільно з Національною поліцією України реалізовують комплекс невідкладних слідчих дій для встановлення усіх обставин вчинення злочину з метою притягнення всіх винних осіб до кримінальної відповідальності”, – зазначається у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що на Хмельницькій АЕС відключили енергоблок.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...