СБУ розслідує корупційні схеми з розкрадання пального в аеропорту Одеси

Слідчий відділ управління СБУ в Одеській області розпочав досудове розслідування щодо незаконної реалізації авіаційного палива компаніями ТОВ «Балтік Граунд Сервіс ЮА» та ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна» у Міжнародному аеропорту Одеси.

Про це йдеться у офіційній відповіді Служби безпеки України на звернення народного депутата від Радикальної партії Олега Ляшка Ігоря Мосійчука.

Посадових осіб підрозділу ТОВ «Балтік Граунд Сервіс ЮА», ТОВ «МАО», КП «МАО» та ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна» (50% акцій якої належить австрійській компанії «АМІК»), які запровадили незаконну схему збагачення на пальному для літаків, підозрюють у привласненні та розтраті майна та зловживанні службовим становищем.

1

Зазначене звернення Ігор Мосійчук подав 24 січня поточного року.

За інформацію народного депутата, під час заправки повітряних суден, співробітники ТОВ «Балтік Граунд Сервіс ЮА» та ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна» систематично недоливають паливо, штучно утворюючи його значні надлишки.

Потім автомобілі, що належать ТОВ «ЛУК АВІА ОЙЛ», які отримують паливо на нафтобазі ТОВ «МАО», перевозять його на зберігання до резервуарів, під які використовують три, стаціонарно встановлені за авіаційним ангаром на площадці аеродрому, паливозаправники ПЗ-22, які належать КП «МАО»”.

Ігор Мосійчук зауважив, що за 2016 рік загальний недолив палива по цій схемі склав 14 856 кілограм, чим було завдано збитків на 310 тисяч гривень.

“Ходять чутки, що до однієї з задіяних у схемі компаній, а саме австрійської «АМІК», має безпосереднє відношення народний депутат Сергій Льовочкін.

Сам «АМІК» – це колишній російський «Лукойл», фіктивно перереєстрований в Австрії з метою ребрендингу для продовження безперешкодної діяльності на території України, адже громадські активісти та учасники АТО неодноразово блокували АЗС «Лукойл», протестуючи проти наживи ворога на українцях у час війни на Сході.

Щоб перевірити цю інформацію я, як народний депутат України, звернувся до Голови СБУ Володимира Грицака.

Зокрема, цікавлюсь можливістю зв’язку вказаних компаній із підприємствами та установами, зареєстрованими та діючими на території Російської Федерації, а також можливою причетністю до них народного депутата України Сергія Льовочкіна, чи наближених до нього осіб, у тому числі громадян Австрії”, – зазначив парламентар.

1

1

Нагадаємо, раніше народний депутат Андрій Левус звернувся до заступника Генерального прокурора України, Головного військового прокурора Анатолія Матіоса із закликом розслідувати протиправну діяльність ПІІ “АМІК Україна”.

Окрім того, комітет національної безпеки та оборони українського парламенту звернувся до Генеральної прокуратури, Служби безпеки та Державної фіскальної служби з тотожною вимогою щодо “АМІК-Україна”.

Наразі у ПІІ “АМІК Україна” тривають декілька судових проваджень. Зокрема, 28 жовтня 2016 року АМКУ своїм рішенням за наслідками розслідування на ринку нафтопродуктів наклала штраф на 7 юридичних осіб, які в січні 2013 року – січні 2016 року встановлювали роздрібні ціни на світлі нафтопродукти, на загальну суму понад 204 мільйонів гривень. Це викликало звинувачення в узгоджених діях компаній на ринку. Серед звинувачених була і “АМІК Україна”.

Окрім того, СБУ підозрює «Лукойл Авіейшен Україна», яка працює в МА «Одеса», в недоливі палива літакам польської авіакомпанії LOT.

30 січня народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук звернувся до Голови СБУ Володимира Грицака у справі незаконної реалізації авіаційного палива у Міжнародному аеропорті «Одеса».

У власному розслідуванні ІНФОРМАТОР з’ясував, що компанія Amic Energy Management має тісні зв’язки із російською компанією “Лукойл” та є, фактично, юридичною ширмою для торгівлі російського нафтового гіганта. Як випливає із даних фінансової звітності фірми, російська компанія два роки веде тіньовий бізнес в Україні, імовірно ухиляючись від сплати податків.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...