Савченко очолила партію, яка була основою Блоку Порошенка

14 квітня позафракційний народний депутат Надія Савченко заявила, що очолює нову партію.

“Вчора в ЗМІ була інформація, що я створила партію імені мене.

Це не партія імені мене, вона створена львів’янами з назвою “Наступ”.

На з’їзді ми змінили назву і переобрали мене головою партії. Ми вибрали керівні органи партії, куди увійшли мої помічники”, – сказала парламентар.

Відтак, партія буде називатися “Громадська платформа Надії Савченко”.

Народний депутат пояснила, що поставила своє ім’я під цією партією задля ідеї про зміну політичної системи.

“Як саме? Можливо, конструкція цього механізму людям буде не дуже зрозуміла, бо вона буде новою і відрізнятиметься від всіх політичних партій, які були до того”, – заявила Надія Савченко.

За словами політика, є експерти “з народу”, які бажають виписати для України нову програму.

Політична партія “Національний альянс свободи та украї́нського патріотизму “НАСТУП”” до 2013 року називалася Всеукраїнська партія Миру і Єдності, скорочено ВПМЄ.

Політсила була створена 29 січня, а зареєстрована 5 травня 2000 року і сповідувала ідеї слов’янської єдності та східного православ’я та пропагувала ідею повернення Україні її історичної назви – Київська Русь. Перший керівник партії -Людмила Янковська.

Ця партія неодноразово, але кожного разу неуспішно брала участь у виборчих кампаніях 2002, 2006 та 2007 років. Так, політсила брала участь у парламентських виборах 2006 року у складі виборчого блоку Юрія Кармазіна, однак до парламенту не потрапила — Блок набрав близько 0,65 % голосів.

Також ВПМЄ брала участь у дострокових парламентських виборах 2007 року у складі виборчого блоку «Всеукраїнська громада», однак у Раду знов не пройшла — Блок набрав близько 0,05 % голосів.

У 2013 році політсила була перейменована на Політичну партію «Національний альянс свободи та українського патріотизму” (“НАСТУП”).

Співголовами партії стали Максим Іваненко, Руслан Секела і Юрій Хорліков.

111

Як сказала у коментарі виданню “Форпост” помічниця Надії Савченко Ірина Юзик, нещодавно у перейменованій партії було створено раду з п’яти чоловік, до якої увійшла й вона сама.

Ірина Юзик відома у Львові, як екс-заступниця головного редактора газети «Ратуша», після чого працювала в обласній організації партії «Батьківщина», водночас борючись із незаконними забудовами, а згодом стала помічницею народного депутата Надії Савченко, – відзначають журналісти видання.

Крім Ірини Юзик, з партією продовжує активно співпрацювати ще один львів’янин, колишній депутат міської ради Львова Теодор Дяків.

«Дяків займається програмою партії та її ідеологією», — уточнила Юзик.

Теодор Дяків
Теодор Дяків, фото – Facebook

“Минуле партії НАСТУП, як і її засновників, організаторів та керівників на різних часових етапах не має значення, оскільки юридична конструкція була отримана без будь-яких умов, а нових засновників, політраду, програму, ідеологію, членів партії та прихильників з минулими етапами цієї “партії” ( а по суті – юридичної конструкції, яка буде наповнюватися новими людьми) ніщо не пов’язує.

Сьогодні за 10 тис. доларів на політичному ринку можна купити оберемок таких партійних конструкцій.

Більшість з них створювалася в той час, коли комплект партійних документів (юридична конструкція) коштували 250-300 тисяч доларів, але “перевиробництво” (352 юридично зареєстрованих, з них парламентських і близьких до проходження виборчого бар’єру штук 15-20, а решта “конструкції” на продаж) обвалило ціни майже до нуля”, – написав Дяків на своїй сторінці у Facebook, відповідаючи на коментар про колишніх членів “Наступу”.

Ірина Юзик додала, що орієнтовно через два тижні, коли Міністерство юстиції внесе зміни в реєстраційні документи партії, Надія Савченко проведе прес-конференцію і озвучить інші прізвища людей, котрі працюватимуть в очолюваній нею політичній силі.

За даними “Форпосту”, один із засновників партії “Наступ” Руслан Секела був учасником “Народного Руху за єдність України” Богдана Бойка, також був близьким до “ОУН в Україні” Романа Козака і співпрацював з Наталею Королевською у рамках її Всеукраїнського руху “Вперед!”.

1
Руслан Секела та Наталя Королевська Фото – Варіанти

Посилаючись на слова представників Соцпартії, у виданні твердять, що сьогодні Руслан Секела намагається влаштуватися у її керівництво.

Разом з тим, іще восени 2014 року Руслан Секела був керівником Київської парторганізації ВО “Солідарність”.

Партія “Наступ” згадується в офіційних документах Блоку Петра Порошенка “Солідарність”: саме ця політична структура у 2014 році стала “юридичним каркасом” для створення президентської політсили.

Партія “Блок Петра Порошенка” “Солідарність” у Державному реєстрі політичних партій має реєстраційний номер 1418, а датою її реєстрації значиться 5 травня 2000 року. На початку виборчої кампанії 2014 року ця партія позиціонувалася як правонаступниця Партії “Солідарність” (реєстраційний номер 1598, дата реєстрації – 22.03.2001), яку Петро Порошенко очолював з 2001 по 2005 рік, поки не став заступником голови тогочасної пропрезидентської політичної партії “Народний Союз “Наша Україна”.

Партія “Солідарність” була створена у 2001 році та вже у 2002 році стала парламентською партією, коли пройшла до Верховної Ради у складі  Виборчого блоку політичних партій “Блок Віктора Ющенка “Наша Україна”. Проте невдовзі партія занепала, втративши своїх ключових членів, які поповнили команду тогочасного президента Віктора Ющенка. Як результат, у 2013 році реєстраційне свідоцтво “Солідарності” було анульовано за рішенням суду та спираючись на те, що партія впродовж 10 останніх років не брала участі у парламентських або президентських виборах, як того вимагає Закон України “Про політичні партії в Україні”.

Попри те, що “Солідарність” припинила своє існування, її, задля упізнаваності президентської сили на парламентських виборах, фактично реанімували.

Для реєстрації на парламентських виборах команда Петра Порошенка взяла під контроль партію “Національний альянс свободи та українського патріотизму “НАСТУП” (реєстраційний номер №1418, дата реєстрації – 05.05.2000), перейменувавши її на “Всеукраїнське об’єднання “Солідарність”.

1
Руслан Секала на позачерговому з’їзді БПП Фото – Варіанти

Практика використання партійної назви, яка тотожна або майже дослівно повторює назву іншої, чинної або вже неіснуючої партії не суперечить українському законодавству. 6 жовтня 2014 року Міністерство Юстиції зареєструвало ще один “клон” колишньої партії Петра Порошенка – Політичну партію “Солідарність” (реєстраційний номер – 252-п.п.), керівником якої значиться Костецький Станіслав Іванович, колишній голова Спілки поляків України.

Так, спершу ВПМЄ, а потім і партія “Наступ” вказані як “донори” статуту для президентської політсили на офіційному сайті БПП.

111

Окрім того, вказана партія згадується у базі даних українських підприємств, однак керівником вказаний Юрій Луценко. Цікаво, що адреса реєстрації – вул. Електриків, 29-а – збігається з офіційною адресою Блоку “Солідарність” у Києві.

Очевидно, у цьому випадку йдеться про помилки, допущені уже після перереєстрації партії.

111

Нагадаємо, раніше у Києві автомобіль з народним депутатом Надією Савченко потрапив у ДТП в районі Троєщини. Автомобіль штовхнув жінку, яка переходила дорогу.

Віра Савченко розповіла, що за кермом авто була вона. Під час маневру сестра депутата не побачила жінку, яка виходила з-за іншого автомобіля.