Савченко насправді не сиділа в тюрмі. Це спектакль, – Лозовий

Народний депутат від “Батьківщини” Надія Савченко насправді не сиділа у російській в’язниці: її ув’язнення було спектаклем для публіки, зрежисованим у Кремлі. 

Про це народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий заявив в ефірі телеканалу News One.

“Є всі підстави вважати, що Надія Савченко насправді не сиділа у в’язниці, а все це був спектакль, зрежисований у Москві.

Вони, на жаль, змогли нас обдурити і нашими ж руками зробити з нею героїню-мученицю. Щоб тепер вона доносила ті тези, які їй диктує її куратор Медведчук та його кремлівські господарі”, – сказав парламентар.

На своїй сторінці у Facebook політик перелічив факти, які доводять, що історія полону та ув’язнення Савченко була сфальшована для медіа.

“1. Зверніть увагу на її колір шкіри після її нібито виходу з тюрми. Будь-яка людина, яка перебувала за ґратами підтвердить вам, що таким природнім і здоровим він бути не може в принципі. Людина, яка сидить навіть у відносно нормальних умовах, все одно, недоотримує сонячне світло і відповідно вітамін Е. Внаслідок цього шкіра патологічно бліднішає – і проходить це досить довго.

2. Трансляції судових засідань, які давали можливість подавати Савченко як героїчну мученицю. Щодо інших в’язнів Кремля – проводити трансляцію ніхто не дозволяв. Хтось бачив трансляції судів над Миколою Карпюком, Стасом Клихом, Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком та іншими? Так отож.

3. Відео з камери – не аргумент. Таке відео можна зняти за годину”, – перелічив Лозовий.

Народний депутат додав, що Надію Савченко, імовірно, тримали у санаторії або на конспіративній квартирі ФСБ і просто привозили на суди, щоб виконувати дії цього спектаклю і героїзувати в очах українців і міжнародної спільноти.

“Тепер – продовження театральної постановки. Надія зриває маску і переконує світ у тому, що війна на Донбасі – це внутрішній конфлікт, а не російська агресія проти України. А це головна теза московської пропаганди на інформаційному фронті.

В ефірі зі мною була її сестра Віра Савченко. На абсолютно чіткі аргументи реагувала відвертою істерикою. По Фрейду: “я в Росії теж в розшуку, але їздила туди на суди”.

У мене все”, – підсумував Лозовий.

Нагадаємо, 18 січня комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони проголосував за виключення депутата Надії Савченко зі свого складу.

Однією з причин виключення стало те, що Надія Савченко у грудні 2016 року провела в Мінську таємну зустріч з керівниками так званих “ЛНР” і “ДНР”. При цьому Савченко не виключила створення в Києві представництва «ДНР». Служба безпеки України заявила, що ця зустріч не була узгоджена із відповідними структурами.

Окрім того, 10 січня Надія Савченко опублікувала списки полонених на Донбасі і в РФ українців, а також осіб, які розшукуються бойовиками “ЛДНР”.

Раніше Верховна Рада також позбавила депутата Надію Савченко права представляти Україну в ПАРЄ.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко підтримав виключення народного депутата із відповідного комітету та додав, що його наполягає на такому ж кроці щодо іншого члена комітету – народного депутата, колишнього члена “Партії Регіонів” Сергія Льовочкіна.