Саудівська Аравія дозволила щорічне паломництво (хадж) лише для громадян і жителів країни – максимум 60 000 паломників через пандемію COVID-19.
Про це інформує УНН з посиланням на Reuters.
Рішення було оголошено в суботу Міністерством хаджу і умри в заяві, поширеній державними ЗМІ.
У заяві йшлося, що тільки люди у віці від 18 до 65 років, які були вакциновані або імунізовані проти вірусу і не страждають хронічними захворюваннями, зможуть взяти участь.
Також було встановлено обмеження у максимум 60 000 учасників.
“Рішення (було ухвалено), щоб гарантувати безпеку хаджу на тлі невизначеності щодо коронавірусу”, – заявив міністр охорони здоров’я королівства Тауфік аль-Рабія.
“Попри наявність вакцини, існує невизначеність щодо вірусу, і деякі країни все ще фіксують велику кількість випадків COVID-19, інша проблема полягає у різних варіантах вірусу, отже, і було ухвалено рішення обмежити хадж”, – сказав аль-Рабія.
Це буде другий рік поспіль, коли королівство проводе невеликий хадж на тлі пандемії коронавірусу.
У минулому році в Хаджі взяли участь всього 10 тисяч мусульман, що значно менше ніж в 2019 році, коли 2,5 мільйона осіб взяли участь у п’ятиденному щорічному паломництві.
Хадж – обов’язкова умова для здорових мусульман хоча б раз в житті – зазвичай збирає мільйони паломників в багатолюдні релігійні місця і може бути заходом-розповсюджувачем коронавірусу.
У зв’язку з послабленням коронавірусних обмежень в жовтні минулого року, Саудівська Аравія вперше за сім місяців відкрила Велику мечеть для молитов і частково відновила цілорічне паломництво умра.
Умра зазвичай щорічно приваблює мільйони мусульман з усього світу. Влада заявила, що умрі буде дозволено повернутися на повну потужність, як тільки загроза пандемії зменшиться.
Зменшення масштабів хаджу є серйозною втрату доходів для королівства, яке вже похитнулося від подвійного шоку – викликаного вірусом та уповільненням темпів зростання і падіння цін на нафту.
Хадж і цілорічні паломництва Умри разом приносять близько 12 мільярдів доларів щорічно.
Проведення хаджу – питання престижу для правителів Саудівської Аравії, для яких збереження священних місць ісламу є найпотужнішим джерелом політичної легітимності.
Але серія смертельних інцидентів протягом багатьох років, в тому числі тиснява в 2015 році, яка забрала життя 2 300 прихожан, викликала критику на адресу керівництва королівства щодо паломництва.
Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія скасовує карантин для іноземних туристів.