САП закликала НАБУ не “жонглювати” неправдивою інформацією

Спеціалізована антикорупційна прокуратура ініціювала порушення кримінальної справи проти НАБУ і передала відомості до Національної поліції.

Про це САП заявила своїй сторінці в Facebook.

“Закликаємо НАБУ як орган досудового розслідування не вводити громадськість в оману шляхом поширення інформації, яка не відповідає дійсності та припинити “жонглювання” нарізками відеозаписів”, – йдеться в повідомленні.

Мова йде про спілкування підозрюваного народного депутата Олександра Онищенка через відеозв’язок із детективами НАБУ. Онищенко стверджував, що НАБУ ініціювало і вело з ним переговори про укладення угоди про визнання провини. За це Онищенко нібито мав надати свідчення щодо корупції серед українських високопосадовців.

У САП стверджують, що прокурори не знали про ці переговори Онищенка з детективами. Згідно закону, такі розмови можуть відбуватися лише за участі прокурора.

“Інформації щодо проведення опитувань Онищенка О.Р. в режимі відеоконференції щодо укладення угоди про визнання винуватості до САП від НАБ України не надходило”, – заявили у САП.

Відтак в антикорупційній прокуратурі кажуть, що НАБУ приховало від прокурорів ці переговори з Онищенком. Більше того, за даними САП, з Онищенком взагалі неможливо укласти угоду про визнання провини через тяжкість обвинувачень.

“Разом з тим, опитування Онищенка О.Р., у якому брав участь керівник відділу САП, стосувалось зовсім іншого кримінального провадження, розпочатого за публічними заявами Онищенка О.Р., а прокурор, який приймав у цьому участь не є прокурором у кримінальному провадженні за підозрою Онищенка О.Р. та відповідно не міг обговорювати питання укладення угоди у кримінальному провадженні. Інформація про проведення інших «перемовин» з підозрюваним Онищенком О.Р. була прихована детективами від процесуальних керівників, тому посилання прес-служби НАБУ на поінформованість САП та її керівника не відповідає дійсності”, – додали в САП.

Нагадаємо, нещодавно у ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що директор НАБУ Артем Ситник і його заступник Гізо Углава – співробітники спецслужб США.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...