Санкції США змусили РФ скасувати продаж облігацій

Американські санкції проти найбільших російських олігархів вплинули на Міністерство фінансів Росії і найбільший державний банк, які були змушені скасувати продаж облігацій.

Про це розповів Тімоті Еш, головний стратег з ринків у лондонській компанії BlueBay Asset Management LLP in London, – передає РБК Україна з посиланням на Bloomberg.

Зокрема, за його словами, зростання цін на запозичення змусив Росію скасувати продаж облігацій.

Це перший випадок скасування боргового аукціону в Росії після 2014 і 2015 років, коли анексія українського Криму Путіним призвела до погіршення відносин з США і ЄС.

“Нарешті стає очевидним, що дії Міністерства фінансів США є чинником, що змінює гру в плані оцінки ринкових ризиків Росією”, – зазначив він.

“Адміністрація США чітко дала зрозуміти, що ні один російський олігарх не втече”, – додав Еш.

У свою чергу можливості у Росії вживати дії у відповідь обмежені. Якщо вона націлилася на американські компанії, це пошкодило б доступу до технологій та інвестицій в той час, коли Путін намагається привернути ці компанії, – сказав колишній міністр фінансів Росії Олексій Кудрін журналістам у Москві.

У результаті, Росія може лише спробувати обмежити шкідливі наслідки – у неї є 458 млрд доларів міжнародних резервів – найбільше з 2014 року.

Як відомо, 6 квітня США запровадили антиросійські санкції, розширивши санкційний список на 26 осіб і 15 компаній. За підрахунками ЗМІ, у результаті нових обмежень російські мільярдери за день втратили понад $12 мільярдів.

Згідно з підрахунками аналітиків, найбільше втратив Олег Дерипаска, статки якого за кілька годин скоротилися на $ 960 млн, або на понад 15%. Зокрема, у компаніях олігарха заявили, що не зможуть розплатитися по всіх боргах і будуть змушені оголосити дефолт.

Крім втрат компаній, також обвалився курс російської національної валюти.

Низка ЗМІ повідомляє, що США можуть запровадити нові санкції проти Росії.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...