Санкції США змусили РФ скасувати продаж облігацій

Американські санкції проти найбільших російських олігархів вплинули на Міністерство фінансів Росії і найбільший державний банк, які були змушені скасувати продаж облігацій.

Про це розповів Тімоті Еш, головний стратег з ринків у лондонській компанії BlueBay Asset Management LLP in London, – передає РБК Україна з посиланням на Bloomberg.

Зокрема, за його словами, зростання цін на запозичення змусив Росію скасувати продаж облігацій.

Це перший випадок скасування боргового аукціону в Росії після 2014 і 2015 років, коли анексія українського Криму Путіним призвела до погіршення відносин з США і ЄС.

“Нарешті стає очевидним, що дії Міністерства фінансів США є чинником, що змінює гру в плані оцінки ринкових ризиків Росією”, – зазначив він.

“Адміністрація США чітко дала зрозуміти, що ні один російський олігарх не втече”, – додав Еш.

У свою чергу можливості у Росії вживати дії у відповідь обмежені. Якщо вона націлилася на американські компанії, це пошкодило б доступу до технологій та інвестицій в той час, коли Путін намагається привернути ці компанії, – сказав колишній міністр фінансів Росії Олексій Кудрін журналістам у Москві.

У результаті, Росія може лише спробувати обмежити шкідливі наслідки – у неї є 458 млрд доларів міжнародних резервів – найбільше з 2014 року.

Як відомо, 6 квітня США запровадили антиросійські санкції, розширивши санкційний список на 26 осіб і 15 компаній. За підрахунками ЗМІ, у результаті нових обмежень російські мільярдери за день втратили понад $12 мільярдів.

Згідно з підрахунками аналітиків, найбільше втратив Олег Дерипаска, статки якого за кілька годин скоротилися на $ 960 млн, або на понад 15%. Зокрема, у компаніях олігарха заявили, що не зможуть розплатитися по всіх боргах і будуть змушені оголосити дефолт.

Крім втрат компаній, також обвалився курс російської національної валюти.

Низка ЗМІ повідомляє, що США можуть запровадити нові санкції проти Росії.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...