Садовий заявив про ризик виникнення екологічної катастрофи у Львові

У Львові склалися передумови для виникнення надзвичайної екологічної ситуації.

Про це йдеться у відеозверненні мера міста Львів Андрія Садового.

“Сьогодні зранку пройшло засідання комісії з надзвичайних ситуацій міста, і ми офіційно повідомили державні органи про те, що в місті склалася критична ситуація з вивезенням твердих побутових відходів і з’явилися передумови для виникнення надзвичайної екологічної ситуації”, – заявив Садовий.

За його словами, усі перевізники, що займаються вивезенням сміття, повідомили, що мають або дуже серйозні проблеми з вивезенням сміття, або взагалі не мають куди його вивозити.

“Потенційна екологічна криза може отримати міжнародний характер, а її наслідки відчути мешканці сусідніх держав”, – заявляє мер Львова.

“У мене немає жодних повноважень, ні бажання торгувати інтересами країни навіть у таких надзвичайних умовах. Тому я буду діяти в межах повноважень та компетенцій, якими наділений міський голова Львова”, – заявив він.

За його словами, місто 8 місяців “знаходиться в сміттєвій блокаді” і чекає допомоги від центральної влади. Садовий пов’язує ситуацію, що склалася з “принциповою позицією” партії “Самопоміч” в парламенті.