Рятувальники попередили про загрозу сходження снігових лавин у Карпатах

Рятувальники повідомили, що у високогір”ї Закарпатської області відмічається другий рівень лавинної небезпеки.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

У зв’язку з цим та з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій Управління ДСНС України у Закарпатській області рекомендує не виходити в гори під час снігопаду і стежити за зміною погоди й дотримуватися правил особистої безпеки. Зокрема, ніколи не слід подорожувати у горах наодинці.

“Катаючись на гірських схилах треба поводитися таким чином, щоб ні в якому разі не піддаватися небезпеці одночасно декільком людям. У разі, якщо лавина застане одного з них, інший зможе відкопати його чи привести до потрібного місця рятувальників”, – сказано у повідомленні.

“Якщо ж ви потрапили у небезпечну ситуацію – при сходженні лавини потрібно бігти в сторону, щоб піти з її шляху. При виході в гори варто мати при собі сертифіковані «біпери», за допомогою яких можна дати знати про себе рятувальникам”. – додали у прес-службі.

Рятувальники акцентували увагу на необхідності зберігати спокій, уникати паніки і за необхідності надати допомогу потерпілим.

gori_o

“Почувши шум снігової лавини, слід негайно заховатися за скелю, дерево; лягти на землю, захистивши руками голову, притиснувши коліна до живота, орієнтуючи своє тіло за рухом лавини і дихаючи через одяг. Коли лавина захопила й зносить, намагайтеся виконувати плавальні рухи, створивши простір навколо обличчя та грудної клітини – це допоможе диханню, коли зупиниться снігова лавина”, – порадили у ДСНС області.

Нагадаємо, сьогодні снігова лавина засипала одну із доріг на Закарпатті.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...