Розробник “Новачка” пояснив, чому Скрипалі не загинули після отруєння

Вчений Віл Мірзаянов, який брав участь у створенні хімічних отруйних речовин нервово-паралітичної дії “Новачок”, використаних при отруєнні у Великобританії колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, пояснив, чому потерпілі не загинули після отруєння.

“Я вам скажу, чому Скрипалі не загинули і люди навколо теж не особливо постраждали. Вони поїхали в ресторан, в їх відсутність намазали ручку дверей сумішшю А-234 в желе. Справа в тому, що, коли намазали, почалася реакція гідролізу — реакція речовини з водою миттєво починається. І за цей час концентрація речовини встигла впасти, принаймні в кілька разів. І тому вони отримали дозу, але не летальну, тому що розрахункова концентрація впала”, – розповів учений в інтерв’ю “Комерсанту“.

За його словами, недолік цієї серії “Новачка” у тому, що він володіє високою гідровразливістю, і є стійким тільки в умовах відсутності вологи.

“Ось моя відповідь тим, хто говорить, що якщо б це був “Новачок”, то жертв було б більше, а Скрипалі б загинули. Цю речовину в цих умовах застосовувати міг тільки ідіот, який нічого не знає про хімічні властивості “Новачка”. Якщо його кинути у воду, через кілька годин там навіть слідів не буде, розумієте? У воді розкладається миттєво. Якщо вода підкислена, то це миттєво, кілька хвилин — і речовини немає”, – підсумував Мірзаянов.

Нагадаємо, Організація по забороні хімічної зброї підтвердила висновки Великобританії про те, що колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Великобританія скликає засідання РБ ООН через “справу Скрипаля”.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...