Розкопки у центрі Києва призупинили через відсутність фінансування

Під Поштовою площею в Києві, де була виявлена стародавня вулиця і будови часів Київської Русі, вже місяць не проводять розкопки через відсутність фінансування.

Як заявляють археологи, вони не отримують зарплату чотири місяці, – повідомляє “Сьогодні“.

“З нового року від інвестора будівництва, який за законом має фінансувати роботу археологів, кошти не надходять. Тому ми змушені призупинити роботу. А ще з-за того, що на об’єкті ведуться будівельні роботи, розкопки покриваються товстим шаром пилу і засипаються сміттям, туди затікає вода, що може зруйнувати цінні знахідки на об’єкті, а там відритий шар ХІІ століття, де знаходяться цінні дерев’яні будови: садиби і комплекс ремісничого виробництва, які необхідно досліджувати”, — повідомив заступник директора Центру археології Києва Юрій Кухарчук.

Археологи заявляють, що інвестор в кінці минулого року заборонив проводити розкопки нижче певного рівня, оскільки там він планував покласти плиту. Свій заборона вони обґрунтували нібито тим, що якщо розкоп проводити глибше, то може статися зсув і бетонні конструкції не встоять. “Справа в тому, що рівень, де вони хочуть покласти плиту, збігається з ХІІ століттям. Тому культурний шар ХІ і Х століття дослідити поки ми не можемо. А адже це дуже цінні шари. Щоб повністю їх вивчити, необхідно близько двох років”, — пояснив Кухарчук.

У мерії запевняють, що інвестор продовжить фінансування розкопок після того, як отримає від археологів звіт про виконану роботу.

“Ми робимо все, щоб зберегти квартал стародавнього Києва. З міськбюджету виділено 27 млн грн на дослідницькі роботи, консервацію й музеєфікацію. Але археологи повинні виконати свої зобов’язання, тобто надати концепцію розвитку музею, а цього поки що немає. Що стосується інвестора, то у нього заборгованість близько 300 тис. грн, але він готовий її погасити і продовжити фінансування розкопок відразу, як тільки отримає від археологів звіт про виконану роботу”, — пояснила Діана Попова, директор департаменту культури КМДА.

Нагадаємо, на Прикарпатті розкопали німецьке військове поховання.