Розенблат купував суди, щоб прибрати “бурштинових” конкурентів, – НАБУ

У НАБУ вважають, що народний депутат Борислав Розенблат давав хабарі суддям Житомирщини, щоб вони ухвалювали вигідні для нього рішення.

Вказується, що Розенблат “платив” представникам феміди, щоб ті позбавляли конкурентів ліцензій на законну діяльність у “бурштиновій” справі, – повідомляє Українська Правда з посиланням на матеріали розслідування НАБУ та САП.

Так, лише на одному судовому засіданні одразу три компанії позбавили ліцензій на геологічну розвідку від Держслужби геології та надр.

У свою чергу Розенблат розповів агенту НАБУ, що ліцензії, які видала Держгеонадра компаніям, можна відібрати лише через суд. Таке “втручання” коштувало 25 тисяч доларів.

“Я почав пробивати за допомогою твоїх грошей, я почав платити за все прокурорам, судам. Твої гроші зробили диво, тому що ми загнали їх в кут: по судах, і по прокуратурах”, – сказав Розенблат на одному з оперативних відео, знятим агентом НАБУ.

У ході розслідування з’ясували, що усі відповідні судові рішення відбувалися за поданням заступника прокурора Житомирщини.

Як повідомлялося, цього місяця Розенблата виключили з фракції БПП, пізніше Рада підтримала зняття недоторканності з політика.

Також, раніше джерело ІНФОРМАТОРа повідомило, що агент НАБУ вступила в сексуальний зв’язок з Розенблатом під час розслідування.