Росіянок, які відправляли СМС в Грузію під час війни, визнали політв’язнями

Правозахисний центр “Меморіал” визнав політичними в’язнями Марину Джанджгава, Інгу Тутісані та Аннік Кесян, засуджених за звинуваченням у державній зраді.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Марину Джанджгава, Інгу Тутісані та Аннік Кесян політичними в’язнями, – повідомляється на сайті організації.

Інформація, яку вони передали, була доступна необмеженому колу людей, і жінки не були повідомлені про її секретності. Ми вважаємо неприпустимим покладати на цивільних осіб відповідальність за збереження військової таємниці, на них не покладалася. Ми вимагаємо скасування вироків їм і їх негайного звільнення.

Раніше три мешканки Сочі були визнані винними в тому, що у своїх СМС, відправлених грузинським знайомим, повідомили про пересування російської військової техніки напередодні збройного конфлікту Росії з Грузією в серпні 2008 року. Джанджгава була засуджена до 12 років ув’язнення, Тутісані – до восьми, Кесян – до шести.

Раніше “Меморіал” визнав політв’язнями Оксану Севастіді та Катерину Харебава, засуджених за таким же звинуваченням за відправку СМС в Грузію. Влітку в 2016 році громадянку Грузії Харебава звільнили після обміну ув’язненими з Грузією, а Севастіді в березні цього року помилував президент Росії Володимир Путін.