18.4 C
Kyiv
Вівторок, 21 Травня, 2024

росія більше ста разів вдарила по портах України після зриву зернової угоди – міністр

Після зриву Чорноморської зернової угоди росія близько 100 разів завдавала ударів по українських портах. Близько третини портової інфраструктури було пошкоджено або знищено, заявив у коментарі Reuters міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

“Кубраков сказав, що росія завдала ударів по українських портах 118 разів після того, як вона вийшла з угоди про безпечний прохід, і що близько третини портової інфраструктури було пошкоджено або знищено”, – цитує міністра агентство.

Зазначається, що Румунія планує подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна через порт Констанца до чотирьох мільйонів тонн у найближчі місяці. Міністр транспорту та інфраструктури країни Сорін Гріндяну заявив, що ці заходи збільшать пропускну спроможність, а також включатимуть збільшення персоналу, щоб полегшити проходження суден через Сулінський канал на Дунаї.

“Рівень транзиту, якого ми хочемо досягти в найближчі місяці, становить чотири мільйони тонн, і це можливо”, – сказав він після зустрічі з офіційними особами України, Молдови, Європейської комісії та Державного департаменту США.

Міністр додав, що перевезення зерна через Констанцу допоможе збільшити потужність на 500 тисяч тонн щомісяця. Це дозволяє невеликим суднам, що перевозять зерно, перевозити його безпосередньо на великі судна в порту.

Своєю чергою, Кубраков наголосив, що мета подвоєння потужностей має бути досягнута на початку жовтня, що, за його словами, може допомогти “покрити хоча б 50% експорту” України.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>