Російський уряд підтримав заборону на виїзд співробітників МВС за кордон, – ЗМI

Урядова комісія з законопроектної діяльності РФ дала позитивний висновок на ініціативу про заборону на виїзд за кордон для співробітників МВС.

Про це повідомляє РБК з посиланням на копію відзиву і учасника засідання комісії.

Автором ініціативи був депутат від ЛДПР Дмитро Носов, що не переобрали до Держдуми РФ нового скликання. Восени 2015 року його вніс законопроект, що передбачає тимчасове обмеження права росіянина на виїзд за кордон, якщо він працює в МВС або проходить цивільну службу в органах внутрішніх справ «на окремих посадах». Список посад визначить МВС РФ.

Також законопроект пропонує заборонити працювати в МВС тим, у кого є вид на проживання або інший документ, що дає право на постійне проживання в іншій державі.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, ця ініціатива розроблена для «вдосконалення заходів щодо попередження корупції, підвищення відповідальності співробітників, федеральних державних цивільних службовців і працівників органів внутрішніх справ».

У відгуку урядової комісії йдеться, що «концептуальних зауважень щодо встановлення на законодавчому рівні обмеження на виїзд з Російської Федерації співробітників органів внутрішніх справ» у комісії немає. Міністерству закордонних справ уряд порекомендував затвердити список країн, які співробітникам органів внутрішніх справ відвідувати не рекомендується.

Два джерела видання в комітеті Держдуми з безпеки повідомили, що відгук урядової комісії з законопроектної діяльності в Держдуму поки не надійшов. Співрозмовники агенства відзначили, що поки невідомо, коли ця ініціатива може бути розглянута депутатами. На сьогоднішній день виїзд з Росії заборонений лише тим співробітникам МВС, які мають допуск до державної таємниці.