Російські олігархи попросили США не включати їх до нового санкційного списку, – Bloomberg

Російські олігархи, побоюючись нових санкцій США, ведуть таємні перемовини з представниками міністерства фінансів і Держдепу США.

Деякі з потенційних учасників нового санкційного списку провели стрес-тести своїх інвестицій, інші займаються ліквідацією своїх активів дотримуючись порад свої американських консультантів, – повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Російські бізнесмени вже зверталися до колишніх співробітників казначейства і Державного департаменту, які мають досвід роботи з антиросійськими санкціями, – з проханням допомогти не включати їхні імена до списку, – розповів Ден Фрайд, який раніше працював в Держдепартаменті. За його словами, він відмовив прохачам. Інше джерело агенства повідомило, що інші бізнесмени направляли до Вашингтона довірчі паперу в спробі уникнути викриттів.

Як зазначає Радио Свобода, новий перелік імен, щодо яких введуть санкції, може виявитися “чорним списком” російської еліти.

Робота над цим документом передбачена законом, підписаним президентом Дональдом Трампом в серпні минулого року. Список був задуманий як осуд Кремлю за його втручання в президентські вибори в США в 2016 році.

Нагадаємо, напередодні Мінфін США повідомив про готовність країни запровадити нові санкції проти Росії. За інформацією ЗМІ, до нового санкційного перліку екс-президент України Віктор Янукович і кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук