Site icon ІНФОРМАТОР

Російські мобілізовані та ув’язнені найбільше гинуть в Україні, – ЗМІ

Російські мобілізовані стали однією з найбільш зростаючих категорій втрат ЗС РФ на війні проти України. Окрім “мобіків”, найбільше гинуть також ув’язнені.

Про це повідомляє російська служба ВВС.

У публікації наводяться дані про російські втрати в Україні на основі відомостей із відкритих джерел, тобто з урахуванням повідомлень російських чиновників та ЗМІ, розказів родичів загиблих у соцмережах та інформації з цвинтарів.

Так журналісти Бі-бі-сі спільно з російським виданням “Медіазона” та командою волонтерів змогли підтвердити смерть 4029 мобілізованих росіян за весь час з початку широкомасштабного вторгнення в Україну.

“30% із них загинули з 1 червня 2023 року, тобто в період контрнаступу збройних сил України”, – зазначається у матеріалі.

Так, йдеться в статті, з 4 029 мобілізованих, чия смерть була підтверджена публікаціями в Росії, 1205 людей загинули з 1 червня до 12 жовтня 2023 року, тобто в період триваючого контрнаступу ЗСУ.

Щодо кількості загиблих російських в’язнів на війні проти України, то журналістам зараз відомі імена 6 410 таких людей.

Більшість із них воювали у складі ПВК “Вагнер”, при цьому “з червня надходить все більше повідомлень про втрати підрозділів “Шторм Z”, куди ув’язнених вербували представники Міноборони Росії.

Також російські журналісти та волонтери змогли встановити імена 34 412 військових ЗС РФ, які загинули на війні в Україні з лютого 2022 року.

У матеріалі йдеться, що всього з початку вторгнення відомо про загибель 2606 російських офіцерів, з яких 696 були у званні від майора і вище.

При цьому в матеріалі звертається увага, що реальна кількість втрат РФ в Україні суттєво вища, ніж встановлені журналістами цифри.

Exit mobile version