РФ ініціює обговорення стратегії виходу із сирійського конфлікту

Після ударів США Росії потрібна ревізія цілей і можливостей в Сирії, а також стратегія виходу з сирійського конфлікту в середньостроковій перспективі, так як вразливість РФ буде рости.

Про це заявив політолог голова президії Ради із зовнішньої та оборонної політики Федір Лук’янов, – передає Інтерфакс.

“Перед Росією постає складне питання. Відповідати на силовий вплив аналогічним способом – означає йти на явну ескалацію з дуже непередбачуваними наслідками”, – сказав Лук’янов.

“Росії необхідно провести ревізію своїх цілей і реальних можливостей в Сирії. Це в нинішній ситуації – не питання негайної відповіді, а вироблення стратегії, в тому числі виходу з конфлікту. Вразливість буде наростати”, – підкреслив він.

Він пояснив – “удар по Сирії показує, що Сполучені Штати мають можливість з мінімальними витратами демонструвати свою домінуючу роль в регіоні”.

Нагадаємо, 14 квітня США, Франція і Великобританія разом завдали військових ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб.

Очевидці вже почали викладати у мережі перші відео ударів. Міністерство оборони Франції також опублікувало своє відео ракетного удару.

Зазначимо, що у Міноборони Росії стверджують, що жодна з крилатих ракет, які запустили США і їхні союзники, не потрапила в зону відповідальності сил протиповітряної оборони угруповання РФ у Сирії.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс у свою чергу заявив, що подальші військові операції союзників у Сирії залежать від дій президента Сирії Башара Асада.

Тим часом, у ЗМІ вже з’явилася інформація про те, що США використали новий тип ракет під час атаки по Сирії.

Через авіаудари Росія скликає екстрене засідання Ради Безпеки ООН. 14 квітня також відбудеться термінове засідання НАТО щодо нанесення Сполученими Штатами, Великою Британією і Францією ударів по лабораторіям хімічної зброї в Сирії.

Україна та Німеччина підтримують дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума. Китай же засудив дії США та їхніх союзників.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...