Режим Асада використовував хімічну зброю в Алеппо, – Human Rights Watch

Правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила уряд Сирії в застосуванні хімічної зброї в останні місяці битви за Алеппо.

За період з 17 листопада по 13 грудня 2016 року правозахисники зафіксували щонайменше вісім епізодів, коли урядові вертольоти скидали хлор на житлові райони Алеппо, – повідомляє BBC.

В результаті застосування отруйної речовини загинули щонайменше дев’ять мирних жителів, серед яких четверо дітей, вважають правозахисники. Ще близько 200 людей отримали поранення.

До таких висновків прийшли експерти організації на підставі телефонних та очних інтерв’ю зі свідками, а також аналізу відеоматеріалів, фотографій і постів в соцмережах.

На опублікованих відеозаписах видно, як над кварталами Алеппо піднімається зеленкуватий дим.

Свідки описують, що у потерпілих від газу людей спостерігалися задуху, сильний кашель, нудота, іноді – втрата свідомості.

В організації підкреслюють, що хлор, будучи важче повітря, спускався в підвали, де люди ховалися від звичайних бомб. Особливо страждали літні люди і діти, які часто задихалися.

За даними організації, удари наносилися по тим районам, де урядові сили планували наступальні операції.

“Картина епізодів скидання хлору свідчить про те, що ми маємо справу не з особистою ініціативою окремих акторів, а з частиною загальної військової стратегії завоювання міста”, – наводяться в заяві HRW слова заступник директора організації з надзвичайних ситуацій Уле Солванга.

HRW закликає Раду безпеки ООН ввести санкції проти командування урядових військ країни за застосування хімічної зброї.

У заяві організації наголошується, що у правозахисників немає фактів, які доводять безпосередню причетність Росії до випадків застосування отруйних речовин.

У той же час правозахисники вважають, що російська сторона повинна була вжити заходів з тим, щоб не допустити використання хімзброї в рамках спільної кампанії.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...