Радикальна партія вимагає запровадити програму державної компенсації вартості ліків

Народний депутат, лідер опозиційної фракції Радикальної партії Олег Ляшко вимагає якнайшвидшого вступу в дію програми реімбурсації – компенсації вартості ліків.

Про це політик заявив в ефірі ТРК “Ера”.

“Простіше кажучи: треба зробити так, щоб людина прийшла в аптеку, отримала ліки, а аптека отримала компенсацію з держбюджету.

Ми нарешті добилися, що з нового року в бюджеті передбачено 600 млн гривень на компенсацію вартості ліків. Але програма досі не запрацювала”, – каже народний депутат.

Олег Ляшко навів статистику, згідно з якою Україна займає перше місце в світі по смертності від серцево-судинних захворювань, внаслідок яких в 2015 році померло більше 400 тисяч українців.

“Чому вони померли? Тому що вони вчасно не зробили укол, не прийняли ліки. Сьогодні маса людей, які страждають від діабету, не можуть купити інсулін. Тому що на забезпечення хворих інсуліном треба 1,5 млрд гривень на рік, а в бюджеті передбачено тільки 600 млн.

Інші 900 млн, уряд каже, мають місцеві бюджети компенсувати. При чому тут місцеві бюджети до забезпечення хворих інсуліном?”, – запитав парламентар.

Тому, за словами Ляшка, фракція Радикальної партії вимагає, щоб хворі на серцево-судинні захворювання, діабет, астму та інші хвороби, отримували безплатні ліки.

“Переконаний, ми зможемо врятувати величезну кількість людей. Особливо пенсіонерів, які зі своєю копійчаною пенсією ходять в аптеки, як в музей. Внаслідок цього – помирають”, – зазначив політик.

Нагадаємо, раніше лідер парламентської фракції Радикальної партії Олег Ляшко зустрівся з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом для обговорення осучаснення системи пенсій в Україні.

Також Олег Ляшко заявив, що вимагає притягнути голову Національного банку Валерію Гонтарєву до кримінальної відповідальності.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...